Dijital Dönüşüm Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Şey!

Dijital dönüşüm şirketleri nasıl etkileyecek? Şirketler dijital dönüşüm sürecinde nelere dikkat etmeliler? 4 ipucu, haberimizde...

Yeni dünyaya ayak uydurabilmek için hem bireyler hem şirketler dijital dönüşüme uyum sağlamak zorundalar. Pek çok kişi için bu durumu kabul etmek zor olsa da; dijital dönüşümün farkına varan birçok şirket ise vakit kaybetmeden dijital dünyaya açıldı. Peki dijital dönüşüm şirketleri nasıl etkileyecek? Şirketler dijital dönüşüm sürecinde nelere dikkat etmeliler? 4 ipucu, haberimizde…

Şirketler dijital dönüşüm için nelere dikkat etmeliler?

1- Fabrika sayısında planlama

Şirketlerin kendi iç pazarlarındaki operasyonlarını genişletebilmeleri için operasyonel ve finansal olarak hazırlıklı olmaları gerekiyor. Ürünlerin denizaşırı fabrikalarda nasıl üretildiğine dair incelemeler yapılmalı. Ayrıca endüstri mühendisleri bu süreçte nasıl bir dönüşüme uğrayacağını öngörmeliler.

Ürünlerinizi üretecek küçük bir fabrikanın neye benzeyeceğini, hangi teknolojiyi kullanacağını ve işlerin nasıl görüneceğini belirlemek bu süreçte şirketler için hayati önemli.

2- Ürün çeşitliliği

İşletme maliyetlerini kontrol etmek için çeşitli  aynı zamanda  da verimli ürünlere sahip olmak gerekli. Şirketler, prototip fabrikasında, hangi ürünleri kişiselleştirme veya birden fazla varyasyon ile sunmak istediklerini belirlemeliler. Bu aşamada müşteri araştırması yaparak bilgi edinilebilir. Ayrıca hizmet etmek için hangi yapılandırma yeteneklerine ihtiyaç duyulduğu ve hangi teknolojilerin kullanacağı da mutlaka belirlenmeli.

3- Tecrübeli iş gücü

Son derece esnek, daha küçük bir fabrika önemli ölçüde işleri kolaylaştırabilir. Bunun yanı sıra çoğu fabrikanın sahip olduğundan çok daha farklı beceriye sahip çalışanları ekibe dahil etmek de son derece faydalı olabilir.

4- Çalışan bağlılığı

Geleceğin fabrikasında, her işçi küçük bir makine ordusunu yönetecek. Bu makinelerle ve birbirleriyle gerçek zamanlı olarak iletişim kurmaları gerekecek. Haliyle milyonlarca dolarlık karmaşık ekipman ve üretim hattında çalışılırken daha hassas olunması gerekiyor.

Fabrika zemini ve fabrika yöneticileri arasındaki net bir çalışma planı, talimatlar ve gerçek zamanlı geri besleme döngüsünün her çalışan için her zaman erişilebilir olması gerekir.

Peki siz dijital dönüşümü gerekli buluyor musunuz? Şirketler bu değişim süreciyle nasıl başa çıkabilirler? Sizce başka önem taşıyan maddeler var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram Business Hesabı Nasıl Oluşturulur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Performans Pazarlama Hakkında Bilmeniz Gerekenler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Business Nedir, Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Hümeyra Gönültaş

Hümeyra Gönültaş

Merhabalar, ben Hümeyra Gönültaş İstanbul üniversitesi psikoloji 4. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi. Com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Bilimin ve onun önemli bir pozisyonu olan teknolojinin gidişatı her daim beni cezbetmiştir. Merakıma ve meraklısına karalıyorum :) Yazılarımı Moblobi.com'daki köşemde takip edebilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/humeyra-gonultas/ E-posta: humeyragonultas79@gmail.com humeyragonultas79@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı