Çok İzlenen 10 Komedi Filmi

Çok izlenen 10 komedi filminden oluşan bir liste hazırladık. Peki bu listede hangi filmler var? Çok izlenen 10 komedi filmi ile karşınızdayız. Bakalım izlemediğiniz var mı?

Tüm Türkiye’de ve dünyada komedi filmi kategorisi en çok izlenen kategori.  Ancak bu kategoride film çok fazla olduğundan dolayı birçok kişi hangi filmi izleyeceğine karar verememekte ve filmler hakkında sağlıklı bilgi alamamakta. Biz de bundan dolayı çok izlenen 10 komedi filminden oluşan bir liste hazırladık. Peki bu listede hangi filmler var? Çok izlenen 10 komedi filmi ile karşınızdayız. Bakalım izlemediğiniz var mı?

City Light (Şehir ışıkları)

1931 yılında Charlie Chaplin tarafından çekilen bu bilim büyük beğeni toplamış. Siyah beyaz ve aynı zamanda sessiz bir film olan City light filminin yönetmenliğini yapan Charlie Chaplin aynı zamanda yapımcılığını ve başrolünde yapmış. Filmde ise Charlie’nin fakir ve zorlu hayatı anlatılmakta. Film hem bir drama filmi ancak aynı zamanda da çok iyi de bir komedi filmi.

Some Like It Hot (Bazıları Sıcak Sever)

Siyah beyaz bir film olan Bazıları Sıcak Sever filmi 1959 yılında çekilmiş bir film. Chicakgo da geçen filmde İki caz müzisyenin başından geçen komik olaylar anlatılmakta. 8.2 IMDb puanı bulunan bu film izlenmesi gereken komedi filmlerinden bir tanesi.

The Blues Brothers (Cazcı Kardeşler)

1920 yapımlı bir komedi filmi olan Cazcı Kardeşler tüm dünyada sevilerek izlenen bir komedi filmi. 7.9 luk IMDb puanı bulunan filmde orkestrası olan iki kardeşin başından geçen komik olaylar anlatılmakta.

Düğün Dernek

Yerli yapım ve film olan Düğün Dernek en iyi yerli komedi filmlerinden bir tanesi. Film Ege’de geçmekte ve dört kafadar arkadaşın başından geçen birbirinden ilginç ve komik olayları anlatmakta. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ahmet Kural ve Murat Cemcir gibi tanınmış isimler var.

Kutsal Kase

1975 yılında çekilen film izlenmesi gereken en iyi komedi filmlerinden biri. 8.3 gibi bir IMDb puanı bulunan filmde Kral ve şövalyelerinin komik hikayeler anlatılmakta.

Felekten Bir Gece

2009 yapımı bir film olan Felekten Bir Gece filmi ABD yapımı bir film. Tod Phillips in yönetmenliğini yaptığı filmin 35 milyon dolarlık bir bütçesi var. Filmde ise bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden ve otelde felekten bir gece geçiren 4 arkadaşın başından geçenler anlatılmakta.

Yahşi Batı

En çok izlenen yerli komedi filmlerinden bir diğeri de Yahşi Batı. Cem Yılmaz’ın başrolünde oynadığı film 19. yüzyılda geçmekte. Filmde padişahın emriyle ABD başkanına bir elmas getiren iki arkadaşın yolda başına gelen olaylar anlatılmakta.

Shaun Of The Dead (Zombilerin Şafağı)

Zombi temalı bir film olan Zombilerin Şafağı filmi en çok izlenen komedi filmlerinden bir tanesi. Filmde annesini ısıran bir gencin komik ve ilginç hikayesi anlatılmakta.

Recep İvedik

2008 yılında vizyona giren film Türk sinema tarihinin en çok izlenen komedi filmlerinden biri. Bir seri filmi olan Recep İvedik filmi ismini filmin başrol oyuncusu olan Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı Recep İvedik karakterinin almakta. Filmde ise bir cüzdan bulan Recep İvedik’in Antalya yolunda ve Antalya’da başında geçen komik olaylar anlatılmakta.

Recep İvedik 4

Recep İvedik serisinin dördüncü filmi olan Recep İvedik 4 en çok izlenen ve izlenmesi gereken komedi filmlerinden biri. Sinema salonlarında 5 milyondan fazla kişi tarafından izlenen film yüksek bir gişe hasılatına sahip. Filmde ise bir adada geçen yarışma programına katılan Recep İvedik’in adada başından geçen oldukça komik olaylar anlatılmakta.

Yukarıda çok izlenen 10 komedi filmi hakkında bilgiler verdik. Tabiyki çok daha fazla mevcut.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

  • “Ailecek İzleyebileceğiniz 10 Animasyon Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “En İyi 10 Netflix Biyografi Filmleri Önerisi” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı