Cep Telefonu Kullananları Bekleyen Büyük Tehlike!

Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte birçok değişiklik de beraberinde geldi. Peki bu değişiklikler bizlere nasıl yansıdı? Ve sonuçları neler oldu?

Telefonlarımız neden tehlikeli hale geldi?

Telefonların hayatımızı kolaylaştırmasıyla birlikte getirdiği ciddi tehlikeler de var. Bunların en önemlisi ise internete bağlı cihazlara kolayca ulaşılması. Çağımızın hastalığı haline gelmiş telefon bağımlılığı hepsini beraberinde getiriyor. Cep telefonları hayatımıza girdiğinden beri yaşanan değişiklikler saymakla bitmez diyebiliriz. Akıllı telefonlar ile birlikte ise bilim kurgu filmlerindeki gelecek sahneleri bile gerçek oldu. Ancak hayatı kolaylaştıran bu dijital cihazlar beraberinde büyük tehditleri de getirdi.

Bu tehditleri daha detaylıca tanımlamaya başlayalım; Araştırmacılar  internet kullanan her cihaza kolayca erişebildiklerini söylüyorlar.

İşte tüm dünyada benimsenen  o dijital tehlike boyutları: Birileri bizi gözetliyor olabilir mi?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı