Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'nde Girişimcilere 3.Çağrı Dönemi Başladı! - Moblobi.com
Yaşam

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nde Girişimcilere 3.Çağrı Dönemi Başladı!


Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Hızlandırma Kampı’na gelmek isteyen yenilikçi iş fikri sahibi girişimcileri 3.Çağrı Dönemi başvurularına davet ediyor!

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi; yenilikçi iş fikrine sahip yeni mezun potansiyel müteşebbislere, girişimcilere, mucitlere ve 0-4 yaş arası işletmelere “Al Fikrini Gel, Fikrin İş Yapsın!” diyor.

BTM; yeni iş fikirlerinin ticarileşmesi ve ticarileştikten sonra büyümesi süreçlerinde girişimcilere, girişimcilik ve inovasyon üzerine her türlü desteği profesyonel hizmet anlayışı ile sunan ve girişimciliğin yaygınlaştırılması için mücadele eden bir sosyal yapı olarak kurulmuştur. Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenmektedir.

Kuluçka Merkezi faaliyetleri öncesi 8 hafta sürecek Hızlandırma Kampı’nda girişimcilereofis, seminer ve toplantı salonları, çalışma alanları, ortak sosyal alanlar, hızlı internet ve etkinlik alanları gibi fiziksel imkânları sunuluyor. BTM Hızlandırma Kampında ayrıcagirişimcilere;söyleşiler, yatırımcı buluşmaları, birebir yatırımcı eşleştirmeleri, eğitimler, atölye çalışmaları ve mentörlük hizmetleri veriliyor. Bunların yanı sıra BTM girişimcilerine;iş modeli geliştirmedanışmanlık destekleri, fikri ve sınai mülkiyet danışmanlık destekleri, patent başvurusu hazırlama, lisanslama ve eşleştirme hazırlık desteği sunuyor. 3. Çağrı dönemi ile birlikte tüm etkinlikler, söyleşi ve yatırımcı buluşmaları, seminerler, eğitimler ve birebir danışmanlık gibi destekler sürmeye devam edecek.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi faaliyetlerini, “Girişimcilik ve Ticarileştirme Ofisi”, “İş Geliştirme ve Yenilikçilik Ofisi” ve “Marka ve Patent Ofisi” birimleriyle birlikte yürütmektedir. Ön Kuluçka Merkezi ve Kuluçka Merkezi niteliklerini taşıyan “Bilgiyi Ticarileştirme Atölyesi” ve “Yeni Doğan Şirket Ünitesi” Start-up’lara ihtiyaçları olabilecek her türlü imkânı sunmaktadır. Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi faaliyetleri İstanbul Kalkınma Ajansı Güdümlü Proje desteği ile yürütülmektedir.

81 Meslek komitesi ve 400.000’e yakın üyeden oluşan İstanbul Ticaret Odası paydaşlarında olan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, eşsiz İstanbul ve deniz manzarasıyla yaklaşık 7.000 m² alan üzerine kurulmuş olup Eminönü’nde bulunmaktadır.

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin sunduğu imkânlardan faydalanmak için www.btm.istanbul adresinden “Bilgiyi Ticarileştirme Atölyesi” ya da “Yeni Doğan Şirket Ünitesi” başvuru formunu doldurmak yeterli.

Son başvuru:22 Ekim 2017

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı