Bilimkurgu Alanında En İyi 10 Uzay Filmi

Hem öğretici hem de meraklandıran unsurlar ile karşı karşıya bırakan uzay temalı filmler, hatırı sayılır bir kesimin favorisi olmuş durumda. Uzayın büyüleyici ve etkileyici dünyası ile tanışmak istiyorsanız sizin için derlemiş olduğumuz bilimkurgu filmlerine göz atabilirsiniz.

Bilimkurgu Alanında En İyi 10 Uzay Filmi

Interstellar

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Cooper, aslında eski bir bilim adamıdır. Mesleğini özleyen Cooper, aldığı bir iş teklifi ile hem tüm insanlık için hem de ailesi için ciddi bir karar aşamasına gelir.

Solucan deliklerinden ilham alınarak yapılan Interstellar, hem müzikleri hem de işlenişi ile sizleri kesinlikle etkileyecek.

Moon

Fantastik bilimkurgu tarzında olan Moon isimli yapımı; sessiz, sakin ve gerilim içerikli bir uzay filmi olarak tanıtabiliriz.

The Martian

Marsta mahsur kalan Mark’ın anılarından hazırlanan anlamlı ve sizleri duygudan duyguya sürükleyecek olaylar ile dolu hayat hikayesini izleyeceksiniz.

Kusursuz bir gerçeklikle anlatılan The Martian, sizleri fazlasıyla heyecanlandıracak.

Sunshine

Bilimkurgunun gerilim ile harmanlandığı Sunshine, 2057 yılında insanlığın güneşin gün geçtikçe yok olmasını konu alan bir yapım.

Apollo 13

Her izlediğinizde sizleri heyecanlandıracak, üst üste felaketlerin gerçekleştiği ve heyecanın bitmek tükenmek bilmediği Apollo 13, sizleri ekran karşısına kilitleyecek.

Alien

Nostromo mürettebatının bilinmedik bir gezegene iniş yapması ile gelişen macera, ürkütücü bir hal alır. Alien bilim kurgu tutkunlarının mutlaka izlemesi gereken bir yapım.

Star Wars

Tüm serinin etkisi altında kalacağınız Star Wars, ilk filmin eskiliği ile sizleri büyüleyerek son filme kadar olan serüvenler ile de sizleri uzayın bambaşka boyutlarına sürükleyecek.

Tüm filmlerinde birbirinden farklı olağanüstü uzay maceraları yaşatan Star Wars’u mutlaka listenize eklemelisiniz.

Gravity

Gerilimin bilimkurgu tarzı ile başarılı bir şekilde harmanlandığı Gravity, uzay boşluğunda tek başına kalan bir astronotun hikayesini anlatmaktadır.

Contact

1997 yapımı olan Contact, gerçek bilimkurgu diyebileceğimiz filmlerin arasındadır.

Görsel efektlerin dozunun abartılmaması, yıllar sonra bile kendini defalarca izlettirebilecek konusu, izleyicilerin aklında oldukça kalıcı izler bırakacaktır.

Turist Ömer Uzay Yolunda

Her ne kadar kategorisi komedi olsa da Turist Ömer Uzay Yolunda, sizlere nostaljik bir serüven yaşatacak ve yeşil çamın uzayla harmanlandığı bir Sadri Alışık komedisi izleme deneyimi sunacak.

Açıkçası uzay konusunda pek de düşündürmeyecek ama eğlendirecek bir film diyebiliriz.

Siz de bu tarz filmleri adeta görsel şölene çevirecek kaliteli TV’lerde izlemek istiyorsanız buraya tıklayınız.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı