Bakış Açınızı Değiştirecek 15 Elon Musk Sözü

Dünyanın en başarılı ve zengin iş adamlarından biri olan Elon Musk, başarı ve daha birçok alanda insanların düşünce biçimini değiştirecek sözler söylemiştir. İşte karşınızda bakış açınızı değiştirebilecek  15 Elon Musk Sözü. Keyifle okumaya başlayabilirsiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek 15 Elon Musk Sözü

 1. Benim yaşamım boyunca yaptığım en büyük hatalardan bir tanesi, bir insanın yeteneklerine verdiğim önemi kişiliğine vermememdir. Dolayısı ile bir insanın iyi bir kalbe sahip olması son derece önemlidir.
 2. Bir şeyi başarmak için o işe son derece motive olmanız şart. Aksi halde kendinizi perişan edersiniz.
 3. Fizik düşünmek için güzel bir bakış açısı sunar. Kavramları en temelinden itibaren çeşitli özellikleri indirgeyerek yol izlemek oldukça güzel bir görüş ve yaklaşımdır.
 4. Marka yaratmak, adeta bir algı meselesidir. Algı ve gerçeklik zaman içinde örtüşür. Bazen biri öne geçer, bazen diğeri. Yine de marka kavramını, herhangi bir ürün ile ilgili gözlemlerin birikimi olarak nitelendirebiliriz.
 5. Deniz kenarında şezlongda vakit öldürmek bana kalırsa dünyanın en berbat şeyi. Öyle bir hayatım olsa idi yani sürekli boş geçen bir hayatım olsa inanın çok sıkılırdım. Ben meşguliyeti ve yoğunluğu severim.
 6. Yaptığınız şeyleri sırf diğerlerinden farklı diye yapmayın. Yaptığınız şeyin amacı diğerlerinden daha iyi bir şey geliştirmek olsun.
 7. Ben hayatın genelinde iyimserimdir ancak gerçekçiliği de elden bırakmam. Kendi projelerim olan Tesla ya da SpaceX projesine başarılı olmak için değil, bu projelere ihtiyaç olduğu için başladım.
 8. Verebileceğim en iyi tavsiye şudur: Yaptığınız işleri daha iyi bir şekilde yapabilmek için sürekli çalışın ve onun üzerine kafa yorun, kendinizi sorgulayın. Bugün başladığınız bir projeyi yarın daha iyi hale getirmek için uğraşın.
 9. Video oyunları oynamayı severim. Çocukken yazılım mühendisliğine ısınmamın en büyük nedeni oyunlar oldu. Bunun için para kazanmam gerekliydi. Daha iyi bir bilgisayar ve daha iyi oyunlar elde edebilmek için paraya ihtiyacım vardı. İlk başta bir bilgisayarla haşır neşir olmamda dünyayı kurtarmak gibi bir amacım yoktu.
 10. Şu anda dünyada bu zamana kadar yapılmış olan en tehlikeli deneyin içindeyiz. Dünyanın insanlara daha ne kadar tahammül edebileceği öngörüsü üzerinde çalışıyoruz. Umarım bu deneyin sonunda büyük bir felaket ile karşı karşıya kalmayız ki bu sonla karşılaşmamız da kaçınılmaz gibi görünmekte.
 11. Özellikle elektrikli araç teknolojisine destek olan siyasetçi sayısı, bu teknolojiye olumsuz bakanlardan daha fazla. Bence bu teknolojiye olumsuz bakanların esas düşünceleri, var olan petrol kaynaklarının asla bitmeyecek olacağını sanmaları.
 12. Bence sosyal medya üzerinde belli düzenlemeler olmalı. Kimse toplumun düzenini bozmaya cesaret edememeli.
 13. Güzellik ve ilham kavramlarının değeri yeterince anlaşılmış değil. Ben kimsenin kurtarıcısı olmak niyetinde değilim.
 14. Kendi kendini yok etme yeteneği olan tek türüz.
 15. Tüketicisinin kullanımı için kullanma kılavuzu gerektiren her ürün baştan hatalıdır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Elon Musk’ın İş ve Gelecek Üzerine 10 İlginç Sözü!” okumak için buraya tıklayın.
“Ünlü Bilim Adamları Hakkındaki 15 Şaşırtıcı Gerçek!” okumak için buraya tıklayın
“Elon Musk’un İlham Veren 20 Sözü!” okumak için buraya tıklayın.
“Dünyaca Ünlü CEO’lardan 25 Kitap Önerisi!” okumak için buraya tıklayın.

“Bakış Açınızı Değiştirecek 15 Elon Musk Sözü” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı