Araştırma Üniversitesi Nedir? Hangileridir? - Moblobi.comAraştırma Üniversitesi Nedir? Hangileridir?

Herkese Selamlar! Bu yazımda üniversite tercih süreçleriyle birlikte yeniden gündeme gelen araştırma üniversitesi kavramıyla ilgili yazıyorum. Herkes iyi bir üniversitede okumak ister. Doğrusu iyi üniversiteyi bulmak için birçok etken vardır ve çoğu zaman kafa karıştırıcı olabilir. Fakat ilk olarak geçen sene patlak veren araştırma üniversitesi listesi dikkatleri bir grup eğitim kurumuna çevirmiş durumda.

Araştırma Üniversitesi Özellikleri

Adından da anlaşılacağı üzere Türkiye üzerinde onlarca üniversiteden bir grup üniversite yaptığı araştırma çalışmaları ve projeleri neticesinde öne çıkmış durumda. Bu durumu sağlayan birçok neden olmakla birlikte kriterleri öncelikle bilimsel yayın sayısı, proje sayısı, doktora mezun sayısı, patent sayısı ve uluslararası platformda paylaştığı SCI indeksli yayın sayısı oluşturuyor.

İşte O Üniversiteler…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir