Apple Giyilebilir Ürün Pazarında Liderliğe Yükseldi

Apple bir süreliğine kaybetmiş olduğu giyilebilir ürün sektöründe yeniden ilk sıraya geldi.

Yurtdışı araştırma şirketlerinden biri tarafından açıklanan rakamlara göre Apple yılın 3. çeyreğinde 3.9 milyon Apple Watch ürün gönderimi gerçekleştirdi. Apple bu sayede 2017 yılındaki diğer çeyreklerle karşılaştırıldığında en iyi performansını göstermiş oldu. Bu 3.9 milyon Apple Watch içersinde 800.000 tanesi LTE bağlantılı idi. Apple göstermiş olduğu bu performansla kendi rakipleri konumunda olan Xiaomi ve Fitbit’i geçmiş oldu. Aynı dönemlerde Xiaomi 3.6 milyon fitbit ise 3.5 milyon ürün gönderimi gerçekleştirdi. Diğer yıllarla karşılaştırıldığında giyilebilir ürün pazarında üçüncü çeyrekler diğer çeyreklere göre daha düşük performansla geçiyor.

Apple Watch 3 serisinin  LTE bağlantılı versiyonu ilk gönderimlerinde bazı sorunlar yaşatmıştı müşterilerine. Apple ise ürünlerinde gerçekleştirdiği yazılım güncellemeleri ile bu sorunları çözmüştü. Apple Watch 3’ün çıkması ile birlikte Apple’ın daha güçlü bir satış performansı sergileyeceği zaten tahmin ediliyordu fakat taleple örtüşen miktarda ürün üretilmediği için Apple satış rakamlarını bu iyi öngörülerden daha az arttırabildi. Apple rakipleri ile karşılaştırıldığında giyilebilir ürün sektöründe ilk sıradaki yerini daha da güçlendirecek gibi duruyor.

Etiketler

Onur AYDIN

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı