Bu da Oldu: Sessizlik ve Gürültü Bile Akıllandı!

Gürültüye karşı hassas olan ve gürültülü ortamlarda uyuma sorunu çekenler genellikle uyku kulaklıkları kullanırlar. Bu kulaklıkların birçoğu ise maalesef gürültüyü tam olarak engellemez, bazıları ise size bile fazla gelen yoğun ve sıkıntılı bir sessizlik yaratırlar. Ayrıca çoğunlukla plastik ve benzeri malzemeden üretilen uyku kulaklığı steril kalması ve hatta bulunduğu ortamı havasız bırakarak bakteri oluşumuna sebep olması gibi nedenlerle sağlık açısından da sorun oluşturabilirler. Teknoloji buna da el attı diyebiliriz.

İstemediğiniz tüm sesleri izole eden uyku kulaklıkları Bose tarafından üretilmiş. Özellikle uyku sorunu çekenler, uzun yolculuk yapanlar ve küçük seslerde bile uyananlar, dışarı çıktığında caddelerdeki gürültü ve arka plandaki gürültüler  için geliştirilmiş yeni teknolojisi ile etraftan gelen sesleri engelliyor. Aynı zamanda şarj görevi gören özel bir kutuya sahip olan Bose uyku kulaklıklarını telefonlarınıza indirdiğiniz uygulama sayesinde de ses düzeyi ayarlama, alarm ayarlama gibi özellikler için yönlendirebiliyorsunuz.

Asıl şaşıracağınız özellikleri ise sizin kendi gürültünüzü ayarlamanız ve kendi istediğiniz kadar bir sessizlik yaratmanız… Peki ama nasıl?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı