Akıllı Şehrin Girişimcileri Aranıyor!

İBB İSBAK ile BTM işbirliği yaptı ve akıllı İstanbul için değer üretebilecek fikirleri aramaya başladı. “Yenilikçi fikrinle İstanbul’u değiştirmeye hazır mısın” sloganı ile, en yenilikçi fikre 20 bin lira ödül veriliyor olacak.

Açılımı İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş. olan İSBAK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki. Bu yıl ise ilk kez Akıllı Şehir Ödülleri’ni veriyor olacak. Bu proje kapsamında ise İstanbul Ticaret Odası tarafından kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ile stratejik bir işbirliği gerçekleştiriyor olacak. Ana teması “Akıllı Şehrin Girişimcileri” olan Akıllı Şehir Ödülleri’nin gelenekselleşmesi düşünülüyor. Projenin sloganı ise “Yenilikçi fikrinle İstanbul’u değiştirmeye hazır mısın?”

Yarışmanın son başvuru tarihi 10 Nisan 2018. Girişimciler, www.worldcities.istanbul/basvuru adresine online başvurararak, İstanbul için düşündükleri yenilikçi fikirleri iletebilecekler. İBB İSBAK ve BTM’nin uzman kadrosundan oluşan jüri üyeleri, başvuran girişimci fikirlerini değerlendirecek ve 10 startup yarışmaya katılmaya hak kazanacak. Seçilen startuplar 17-18-19 Nisan’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek “World Cities Congress İstanbul 2018” de sunumlarını gerçekleştirecekler. Yarışma sonunda ilk üçe giren isimler seçilecek ve birinciye 20 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye ise 5 bin TL ödül verilecek. İlk 3’e giren isimlere ayrıca BTM’ye üye olma hakkı da tanınacak; ayrıca BTM’nin sunduğu ücretsiz ofis, eğitim, mentorluk, yatırımcı söyleşileri gibi birçok faaliyetten faydalanabilecek.

“Al fikrini gel, fikrin iş yapsın!” sloganıyla yola çıkan BTM ile “Akıllı şehirler akıllı sistemlerle kurulur” sloganıyla çalışmalarını sürdüren İSBAK’ın gerçekleştirdiği bu işbirliği anlaşmasına İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük ile BTM Direktörü İbrahim Elbaşı imzalarını attı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı