2020 Yılında Dijital Trendler Neler Olacak? - Moblobi.com
Yaşam

2020 Yılında Dijital Trendler Neler Olacak?


2019 yılının sonlarına yaklaşıyoruz. Her sene olduğu gibi hepimiz elbette ki 2020yılında yılında bizi nelerin beklediğini merak ediyoruz. Dünya her geçen yıl çok daha yen, ve farklı teknolojilere ve dijital gelişmelere sahne oluyor. Peki önümüzdeki yıl bizi teknoloji ve dijital dünyada neler bekliyor? 2020yılında trend olacak dijital yenilikler neler olacak? İşte detaylar…

2020 yılında teknoloji ve dijital dünyada neler olacak?

  • Sesli arama yaygınlaşacak

Sesli arama özelliği gününümüzde de bazı sitelerde kullanıyor. Ancak bu özellik, 2020 yılında çok daha farklı alanlardaki kullanımı ile çok daha sık karşımıza çıkacak. Sözcükleri kullanarak arama yapmanın yerini, önümüzde yıl sesli aramaya bırakacak.

  • Oyunlar artış gösterecek

Oyunsektörü son birkaç yıldır hızla büyüyor. Hatta son yıllarda e-spor ile birlikte dünyada çok daha fazla kişi tarafından takip edilir oldu. Önümüzdeki yıl da oyunsektöründe bazı değişimler yaşanacak. Özellikle e-sporun hayatlarımıza çok daha fazla girmesiyle birlikte oyunsektörü 2020yılında çok daha fazla gelişecek.

  • Asistan Robotlar hizmet verecek

Havalimanlarında size yol gösteren, rehberlik yapan robotlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Önümüzdeki yıl çok daha fazla robot ile karşılaşmaya hazır olun. Çünkü 2020yılında robot hastabakıcıların, garsonların, hosteslerin kullanımı yaygınlaşıyor olacak. Hatta bu robotlar evimize kadar girecek. Asistan robot adı verilen bu robotlar, özellikle de akıllı ev sahiplerinin omuzlarındaki yükü hafifletecek.

Peki 2020 yılında dronelar hayatımıza nasıl daha fazla girecek? Postcastler hangi yeni mesleklerin ortaya çıkmasını sağlayacak? Genişletilmiş gerçeklik nedir ve hayatımızda nasıl yer alacak? 5G teknolojisi ile neler değişecek? Online eğitimler sayesinde neler değişecek? Robot çalışanlar ile önümüzdeki yıl nerede karşılaşmaya hazır olun? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı