2018 Yılında Öne Çıkacak Dijital Pazarlama Trendleri!

2018 yılında öne çıkacak dijital trendleri açıklayan Dijital Dönüşüm Danışmanı ve Me Consultancy kurucusu Murat Erdör’ün paylaştığı bilgiler dikkat çekti.

Teknoloji ve sosyal medyada yaşanan ilerlemenin, 2018 yılında dijital Pazarlamanın öneminin ve bu alanda yapılacak çalışmaların arttıracağı tahmin ediliyor.  işte 2018 yılında  öne çıkacak dijital pazarlama trendleri:

Yapay Zeka: Gelecek yıllarda makine öğrenme çalışmalara artacak. Bu alanda geliştirilen yazılımlar pazarlama alanında da etkileyecek ve Hedef kitle ulaşmamızda yeni yöntemler sunacak.

VR Pazarlama: Sanal gerçeklik ve 360 derece video teknolojisi müşteriye sunulacak ürünün pazarlanmasında  daha fazla kullanılacak. Bu teknolojilerin yarattığı deneyimler Markalara geliştireceklerini pazarlama stratejileri de yol gösterecek.

AR  Pazarlama: Artırılmış Gerçeklik Üzerine kurulan reklam ve pazarlama çalışmaları müşteri ile bağlantı kurma Ve yeni bir katılım mecrası yaratma anlamında güçlenecek ve hatta bu pazar 2022 yılına kadar 118 milyar dolara yaklaşacak.

Sanal Para: Bitcoin  ve ortaya çıkan pek çok dijital paranın  etki alanı ve popülerliği artacak.

Chatbots: Yapay zeka ile kuvvetlenen Chatbot  teknolojisi Kullanıcılarının isteklerini yerine  getirmede daha aktif rol alacak.

Mesajlaşma uygulamaları: Mesajlaşma uygulamalarının sayısı ve içerdiği  reklam alanları artacak.  Kullanıcı sayısının artmasıyla kuvvetli bir reklam mecrası haline gelecek.

Live streaming videolar:  video içeriği popülerliğini artması ve kullanıcı tercihlerinin bu yöne kaymasıyla,  sosyal medya uygulamaları da kendilerini Bu doğrultuda revize ediyorlar.  markalar  da  bu akıma uyacak ve Gelecek yıl daha sık video içerik paylaşmaya başlayacak.

Kısa Süreli İçerik: Hızlı ve  sonlu içerik kavramı  popülerliğini arttıracak markalarda kısa süreli içeriklerle bu alana hizmet eden sosyal medya platformlarında daha aktif olacak.

Fijital Pazarlama: Gelişen teknolojiler ve pazarlama alanındaki yenilikler ile hayatımıza giren dijital kavramı önemini arttıracak.  fiziksel ve dijital kavramlarının birleşiminden oluşan bu yeni kavram Pazarlama anlayışımızı da şekillendirecek. Fiziksel ve Dijital deneyimler harmanlanarak farklı ve ölçülebilir yeni deneyimler müşterilere markalar tarafından yaşatılacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı