2017'de Blockchain Endüstrisinin En İyi 10 Şirketi! - Moblobi.com
Yaşam

2017’de Blockchain Endüstrisinin En İyi 10 Şirketi!


Bitcoin, yıl başında 950 dolarla başladığı yolculuğuna, 20.000 dolardan yüksek bir seviyeye yükselerek yılı tamamladı. Aralık ayında tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 600 milyar dolara ulaştı.

Coin Telegraph, 2017 yılında Blockchain Endüstrisinin En İyi 10 Şirketini açıkladı. İşte liste:

Ethereum: Yıl boyunca en popüler platform Ethereum oldu. 2017’de dört projenin her üçü de Ethereum platformunda yapıldı. Piyasa değeri 73 milyar dolar olan platform, Blockchain endüstrisine yeni bir bakış da getirdi. Herhangi bir insan etkileşimi olmaksızın otomatik olarak yürütülen anlaşmaların yapıldığı, merkezsinz bir oplatform olan Ethereum’u bugün yaklaşık 13 milyon kişi kullanıyor.

IOTA: Piyasa değeri yaklaşık 15 milyar dolar olan IOTA, Nesnelerin İnternetine odaklı çalışan açık kaynaklı bir dağıtık defter… Popüler olmasını sağlayan özellikleri ise işlem ücretine sahip olmaması, onaylama süresinin düşük olması… IOTA, geleneksel Blockchain gibi bloklar, zincirler ve madenciler içermiyor. Bir işlem yapmak istiyorsanız, sistem tarafından gösterilen iki önceki işlemi onaylamanız gerekiyor.

Coinbase: Piyasa değeri: 2 milyar dolar olan Coinbase, New York Eyaleti Mali Hizmetler Bürosu tarafından verilen BitLicense adlı lisansı alma hakkı kazanan üç Blockchain projesinden biri… Coinbase, 2016 yılında borsa tarafını GDAX – Global Dijital Varlık Borsası olarak dönüştürdü. Global Digital Asset Exchange’de 13.300.000’den fazla kullanıcı bulunuyor.

Ripple: 30 milyar dolar piyasa değeri bulunan Ripple, tüm dünyada 75’den fazla bankayla çalışıyor. Bu bankalar, iç ödeme sistemlerinde teknolojiyi uyguluyor ve test ediyorlar. Ripple, bankalar arasında gerçek zamanlı işlemler gerçekleştirmeye çalışıyor. Ana hedefi, para transferine ayrılmış bir sistemin tamamını oluşturmak…

Brave: Piyasa değeri 340 milyon dolar olan Brave’in, yaklaşık 2 veya 3 milyon kullanıcısı var. İnternetteki reklam ve izleme araçlarını önleyen web tarayıcısı olan ve web sayfalarının daha hızlı açılmasını ve tüketilen trafiğin azalmasını sağlayan bir platform.

Qtum: Piyasa değeri 5 milyar dolar olan Qtum, PoS modeliyle ağdaki bilgi işlem zorluğunu düşürüyor. Çin’in en büyük video barındırma platformu Baofeng ile aralık ayında bir anlaşma imzaladı. Bu sayede de müzik ve sinema sektörlerine Blockchain dönüşümü getirmeye hazırlanıyor.

OmiseGO: Piyasa değeri 1,7 milyar dolar olan OmiseGO, döviz ve ödeme hizmetleri için merkezi olmayan finansal teknoloji (fintech) hizmeti sunuyor.

Steem: Piyasa değeri 850 milyon dolar olan Steem’i yaklaşık 500.000 kişi kullanıyor. Bir sosyal yayıncılık ağı… Ödülünüz yazılarınızdaki “beğenilen” sayısına bağlı…

Augur: Piyasa değeri 1 milyar dolar olan Augur, gerçek olaylar için tahmini pazar platformu… Bir şey olabileceğinden eminsen, bu sonuç için hisse satın alabiliyorsunuz. Sistem Ethereum tabanl ve akıllı sözleşmeler ödemelerin yapılmasını sağlıyor. Tüm tahminler halka açık Blockchain üzerinde çalıştığı için, tahminlerini kimse değiştiremiyor.

Golem: Piyasa değeri 500 milyon dolar olan Golem, açık kaynaklı, merkezi olmayan ilk süperbilgisayar… Golem bu yıl dört milyon kullanıcıya ulaştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı