2017 için Dijital Pazarlama Eğilimleri - Moblobi.com
Yaşam

2017 için Dijital Pazarlama Eğilimleri


Smart Insights, dünya genelindeki 2352 pazarlamacıdan yanıt alarak 2017 yılı için en fazla beğenilen 14 dijital pazarlama eğilimini listeledi. İşte bu eğilimlerin sıralaması:

1. İçerik pazarlama eğilimleri: Hubspot ve Smart Insights’ın birlikte yaptığı araştırma işletmelerin %40’ının içerik pazarlaması için stratejik bir yaklaşım kullandığını gösteriyor. Bu yüzden bu, 2017’de devam etmesi beklenen bir trend… Etkileşimli içerik pazarlaması üzerine işletmelerin düşünmeye devam etmesi gerekiyor.

2. Büyük Veriler: Big Data pazarlama uygulamaları, pazar ve müşteri anlayışı ve tahminine ilişkin analitik içerir. Big Data’nin verilen farklı müşteri özelliklerini ve davranışlarını dönüştürme eğilimini belirlemek için makine öğrenimine yakından bağlı olduğu unutulmamalıdır.

3. Pazarlama Otomasyonu: Pazarlama Otomasyonuna; CRM, davranışsal e-posta pazarlaması ve web kişiselleştirme dahildir. Birçok işletmenin ise otomasyonlarını geliştirme potansiyeline sahip olduğu düşünülüyor.

4. Mobil pazarlama (Mobil reklamcılık, site geliştirme ve uygulamalar): Mobil, üç yıl önce ilk 3’te kaldı, ancak daha fazla şirket, mobil yanıt veren web tasarımı ve e-posta şablonlarını benimsediği için, bunlara daha az odaklandı. Bununla birlikte, araştırmalar, perakende dönüşüm oranlarının akıllı telefonda önemli ölçüde daha düşük olduğunu gösteriyor; bu nedenle, çoğu işletme için mobil cihazlarda dönüşüm sağlamayı amaçlayan çalışmalar var, ancak şu an için masaüstünden daha düşük bulunuyor. Bu sebeple de mobil strateji, çoklu veya çok kanallı stratejinin bir parçası olarak ele alınmalıdır. ComScore’un aşağıda yer alan araştırmasında görüldüğü gibi tüm ülkeler için çoklu şeritler, yalnızca mobil veya yalnızca masaüstü kullanıcılardan daha geniş…

5. Sosyal Medya Pazarlama: CRM ve Sosyal Müşteri Hizmetlerini içeren sosyal medya pazarlamasını da içerir.

6. Dönüşüm oranı optimizasyonu: Web sitesi deneyimlerini geliştirmeyi ve satışları arttırmayı hedefler.

7. Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarlama uygulamaları: IoT, son 2-3 yıllık en önemli pazarlama teknolojisi uygulamalardan biri… 2020 yılına kadar 75 milyar cihaz bağlı olması bekleniyor.

8. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO veya organik arama): Mobil pazarlama SEO teknikleri, Google’ın mobil dizin ve AMP hakkındaki son duyuruları 2017’de özellikle önemli olacak. Google, AMP’leri Google Haberler’in ötesine taşındığında, Eylül 2016’dan bu yana AMP akıllı telefon trafiğinde büyük artışlar görüldü. AMP’ler yayıncıları hedef alır, ancak etkin bir sitesi olan işletmeler tarafından da düşünülmelidir.

 9. Giyilebilirler Teknolojiler: Giyilebilirler en sıcak tüketim mallarından biridir (örneğin, Apple Watch)

10. Ücretli arama pazarlaması: Google AdWords, Tıklama Başına Ödeme’nin en önemli formudur ve burada Google, bu özellikleri oluşturarak “Mobil ilk” stratejisini sürdürmektedir.

11. Çevrimiçi PR: Online PR bugün ayrılmaz bir şekilde İçerik pazarlama, SEO ve Sosyal medya ile bağlantılıdır veya olması gerekir.

12. Topluluklar: Farklı mecralardaki topluluklarınızın ilişkili bir şekilde yönetilmesidir.

13. Görüntülü reklamcılık: Yayıncılardaki banner’ları, yeniden hedefleme ve programlı reklam içeren sosyal medya reklam ağlarını içerir.

14. İşbirlikleri: İştirak ve ortak pazarlama dahil olmak üzere ortaklıkları içerir.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı