Para Kazanmak ve Sosyalleşmek İsteyen Öğrenciler Buraya! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Para Kazanmak ve Sosyalleşmek İsteyen Öğrenciler Buraya!

Moblobi.com: ÖğrenciyeGelir’de süreç nasıl ilerliyor?

OgrenciyeGelir.com / Hüseyin Furkan Öztürk: Görev yükleyenler bu görevi öğrenciliğinden emin olduğu kullanıcılara yaptırmak isterse öğrenci olduğunuzdan emin olmak için öğrenci doğrulaması teyitinden geçip geçmediğinizi belirtiyor. Eğer varsa okul mailinize gelen doğrulama maili ile onaylanıyorsunuz. Yoksa öğrenci kimliğinizin fotoğrafını sisteme yükleyerek en kısa sürede inceleyip onaylıyoruz. Yeteneklerinizi doldurduktan sonra geriye sadece size uygun görevin yüklenmesini beklemek kalıyor. Tetikte bekleyen kullanıcıların olduğunuda unutmamak gerek. Yüklenir yüklenmez teklifler gelmeye başlıyor zaten.

Verilen tekliflerin profillerini inceleyip teklif miktarlarına göre değerlendirip göreve başlamasını sağlayabilirsiniz. Teklif seçildikten sonra ücretin ödemesi önce havuza yapılır. Belirteceğiniz teslim tarihine kadar görev layıkıyla tamamlanır ve görev sahibi tarafından site üzerinden onaylanır. Onaylandıktan hemen sonra öğrencinin cebine harçlık olarak girmesini sağlarız. Eğer bir aksilik çıkması durumunda ogrenciyegelir sitesi tarafından hakem tayin edilir. Ve görev %70in altında yapılmış ise ücret görev sahibine aktarılır. %70 ve üzerinde ise ücretin paylaşımı tarafsız bir hakemin inisiyatifine bırakılır. Görevi yerine getiren kullanıcılar hakkında yorum yapabiliyor ve süreç boyunca sizinle nasıl ilgilendiğini belirten memnuniyetiniz için 5 yıldız üzerinden değerlendirebiliyorsunuz.

Moblobi.com: ÖğrenciyeGelir sitesi giderlerini nasıl karşılıyor?

OgrenciyeGelir.com / Hüseyin Furkan Öztürk: Henüz hiçbir markadan, kuruluştan bir sponsorluk ya da maddi bir destek almadık. Sitenin yayında kalabilmesi için çoğu zaman cebimizden, vaktimizden hatta eğitimimizden harcadığımız dönemler oldu. Şu sıralar yapılan görevlerden kesilen küçük bir miktar hizmet bedeli ile karşılayabiliyoruz. Elde edilen komisyon geliri ile daha fazla öğrencinin istifade edebilmesi ve daha fazla görev yüklenebilmesi için reklamlar için harcıyoruz. Ve elde edilen gelirler bu şekilde harcanmaya devam edecek. Eğer maddi bir destek alınabilir ise birçok burs isteyen, eğitimini devam ettirmede zorlanan birçok öğrencimize burs verebilir konuma gelmek istiyoruz. Dilerseniz siz de öğrencilere görev açarak katkıda bulunabilirsiniz.

Moblobi.com: Öğrenciler bu siteden nasıl istifade ediyorlar?

OgrenciyeGelir.com / Hüseyin Furkan Öztürk: Yalnızca öğrenciler değil ki tabii ki. Mezun oldunuz ama gelir sağlayan bir işe giremediniz. Yinede site üzerinden uzmanlık alanınıza giren görevleri yapmak için teklif verebiliyorsunuz. Hatta size işe girmeniz için referans dahi olabiliyor. Eğer bulunduğunuz şehirde part-time ve full-time iş imkanları var ise size bunu bildiriyorlar. Siteyi incelediğinizde bazı zamanlar oldukça fazla görev var. Umarım herkesin faydalanabileceği kadar daha da fazla olur. Bu görevlere teklifte bulunarak talip oluyorsunuz. Sistem sonsuz sayıda teklifi kabul etmiyor. 5 adet teklif ile sınırlandırmıştır. Bu yüzden bir göreve verilen ilk 5 tekliften biriyseniz seçilme şansınız oldukça yüksek demektir. Başarıyla tamamlanan görevler sonucunda ÖgrenciyeGelir ailesi’nin referansıyla kullanıcıların iş bulma imkanına kavuşmasını istiyoruz. Aynı zamanda ÖğrenciyeGelir ailesi öğrencilerine okudukları bölümlerle ve girmiş olduğu uzmanlık alanlarıyla alakalı staj bulma konusunda bağlantılar oluşturarak kullanıcılarına staj yapma imkanı sağlamaktadır. Bunu öğrencilerin yüzlerce şirkete stajyer olmak için başvuruda bulunmasını ve yorulmasını istemeden başarmaktayız. Stajyer arayan şirketlerin yüzlerce cv arasında boğulmasını da istemiyoruz. Hazırladığımız panel ile binlerce öğrencinin arasından aradıkları özelliklerde çalışkan öğrencilerimize ulaşmasını sağlıyoruz. Kimin en çok görev yaptığını, yapmak istediğini, ve bu görevlerden kazancını ve içeriğini göstererek şirketlerin bu konuda doğru bir seçim yapmasını sağlıyoruz. Öğrenciler sitemizde bulunan tek bir başvuru butonu ile şirketlerden gelecek “stajyerim olur musun?” başlıklı mailinin gelmesini beklesin istiyoruz. Bu staj bulma arayışının stresini azaltacağımızdan eminiz.

Moblobi.com: Girişimciliğin cezbeden tarafları gibi bir çok sıkıntısı da var. Sizi motive eden şey yani bu projeden beklentiniz nedir?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir