Yüz Tanıma Teknolojisi Bir Tehlike Mi? - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Yüz Tanıma Teknolojisi Bir Tehlike Mi?

Peki bu nasıl olacak?

Az önce de dediğim gibi bu teknoloji zaten bazı suçluların tespitinde,telefon kilidi gibi durumlar için kullanılıyordu. Ancak şuan bahsedilen durum bir kişinin herhangi bir suç işlemediği halde potansiyel suçlu olarak algılanıp yaptırım uygulanması.

Aynı zamanda bu teknolojinin gelişmesi sadece güvenlik sektörünü etkilemeyecektir.Ticari şirketler de müşteri beklenti ve memnuniyetini anlamak için bu sistemden yararlanabilir.Ürün  deneyimi sırasındaki duygulardan yola çıkarak reklam kampanyaları yapılabilecek bir dünyadan da maalesef çok uzakta sayılmayız.

Günümüz dünyasında bile en iyi yüz tanıma teknolojisinin doğruluk payı %90-92 iken insanlar üzerinde bu hata payını göze alarak yaptırım uygulamak ya da işinizin rotasını belirlemek ne kadar sağlıklı olur.

İşin mahremiyet kısmı ne olacak?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

Ceren Kutukcuoglu

Tiyatro sever,fotoğraf çeker, gezip görmeye pek meraklı aç bir mühendis... Dijital dünyanın yeniliklerini birlikte takip etmek için Moblobi.com'daki köşesinde sizi bekler. Sosyal medya hesaplarımdan da bana ulaşabilirsiniz: Instagram: cerenkutukcu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir