Sanal Gerçeklik Aracınızın Arka Koltuğunda! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com


Sanal Gerçeklik Aracınızın Arka Koltuğunda!

Sanal Gerçeklik Aracınızın Arka Koltuğunda!

Audi e-tron’un arka koltuğuna oturan yolcuların öncelikle VR gözlüklerini takması gerekiyor.  CES 2019 ‘daki deneyimde yolculara “Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run” adlı filmin deneyimi yaşatılıyor. Bu deneyim sırasında yolcular için Audi e-tron artık bir araba olmaktan çıkıp, Guardians of the Galaxy yani Galaksinin Koruyucuları ‘nın karakterleri tarafından yönetilen bir uzay gemisine dönüşmüş oluyor. Yolcular deneyim sorasında bu yıl içerisinde gösterime girecek olan “Avengers: Endgame” filminin karakteri Rocket ile uzadaki göktaşı bölgesine doğru yol almaya başlıyorlar. Deneyim sırasında aracın her hareketi anlık olarak VR gözlüğe yansıtılıyor, böylece deneyim daha gerçek hale geliyor. Mesela araç sert bir dönüş yaparken o sırada yolcular da sanal gerçeklik deneyimlerinde karşılarına çıkan bir uzay gemisini geçmiş oluyorlar. Ya da otomobil hızlanmaya başladığında, sanal gerçeklik deneyimindeki uzay gemisi de hızlanmaya başlıyor.

Audi’nin ortağı olduğu start-up Holoride, yakında yaratılması planlanan bir yazılım seti ile sinema filmleri, oyunlar, tarihi şehirler, eğitim içerikleri gibi pek çok konudaki içeriğin de otomobil içerisinde deneyimlenebileceğini belirtiyor. Hatta önümüzdeki 3 yıl içerisinde arka koltuktaki yolcular için VR gözlükler ile yeni deneyimlerin de piyasada olmasını hedefliyor.

Siz araç içerisindeki yolculuğu arka koltuktaki yolcular için daha keyifli hale getirecek bu sanal gerçeklik yani VR deneyimi konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşın.

Başka Neler Var?

Bu yazımız ilginizi çektiyse aşağıdaki haberlerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Dikkat: Arabanızın Yerini Drone Araçlar Alıyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Otomobilinizi Akıllandırabileceğinizi Biliyor Musunuz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Uçan Taksiler Ne Zaman Çalışmaya Başlayacak?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sürücüsüz Araçların Artık Gözü Var!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bu Teknoloji Ayaklarınızı Yerden Kesecek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Kokpitte Pilotu Olmayan Uçaklar Yakında Hayatımızda!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Otonom Araçlara Güven!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
Tuğba Tekyıldız

İşletme mezunu. 10 yılın üzerinde donanım tarafında müşteri yönetimi yaptı. Teknoloji ve dijital dünyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir