Metroya Binerken Ödemeyi Yüzünüzle Yapın! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Metroya Binerken Ödemeyi Yüzünüzle Yapın!

Metroya Binerken Ödemeyi Yüzünüzle Yapın!

Yüzünüzü tanıyan bir kapıdan geçerek bindiğiniz bu ulaşım aracının ücretini ödemek için ilk etapta akıllı telefonunuz yardımıyla, bu ödeme biçiminin desteklendiği ulaşım servislerine kayıt olmanız ve üyelik gibi bir girişinizin yapılması öngörülüyor. Hesabınızı oluşturup tıpkı ulaşım kartınıza yüklediğiniz gibi bu hesabınıza da para yüklüyorsunuz. Sonrasında metro istasyonunun içinde bulunan ek bir kayıt bölümüne giderek yüzünüzün, avuç içinizin son olarak da yürüyüşünüzün 3 boyutlu bir fotoğrafını çektiriyorsunuz.

Ve tüm bu koşuşturma sonunda yüzünüzle ödeme yapabiliyorsunuz. Şimdi siz bu kadar şeyi yapana kadar kart basıp giderim diyebilirsiniz. Fakat bu giriş yapma olayından sonra da herhangi bir üyelik veya giriş yapmanıza gerek kalmadan hızlıca ve kolayca geçebiliyor olacaksınız.

Peki bu teknoloji bizim hayatımızı gerçekten kolaylaştıracak mı?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir