Kendi Kendini Temizleyen Akıllı Gömlek

Biliyorsunuz ki hepimiz hayatımızı devam ettirebilmek için işimize gidiyoruz. Dolayısı ile her gün yeni kıyafetler ve farklı kıyafetler giymekte birçoğumuz zorlanıyoruz. Giydiğimiz kıyafetlerin de temiz olmasını istememiz en doğal hakkımız. Yazımızda, kendi kendini temizleyen akıllı gömlek hakkında bilgiler vereceğiz.

Birçoğumuz giymiş olduğumuz kıyafetleri çamaşır makinesine atarak yıkanmasını bekliyoruz. Daha sonra da kurumasını bekliyoruz. Bu oldukça zamana alan bir durum. Hem su israfı hem zamanınızdan çalmakta. Ayrıca çeşitli kimyasallar ile kıyafetlerimizi sık sık yıkamış oluyoruz. Bunun önüne geçilmek istenip bir akıllı gömlek üretilmiş. Dilerseniz bu kendi kendini temizleyebilen gömlek hakkındaki bilgilere geçelim.

Kendi Kendini Temizleyen Akıllı Gömlek

Sık sık kıyafet alıp her gün farklı kıyafetler ile görünmek hepimizi iyi hissettiren detaylardan sadece biri. Buna rağmen öyle zamanlar geliyor ki hangi kıyafeti giyeceğimizi ya da hangisinin temiz olup olmadığını düşünmek de belirli bir zamanımızı almakta. Bu yükten kurutmak için pratik bir çözüm üretilmiş. Akıllı gömlekler piyasaya sürülmüş.

Kendi kendini temizleyen gömlekler yani HercFiber gömlekleri bu soruna çare bulmak için üretilmiştir. Bu gömlekler, bakır tellerden oluşmakta. Gömleğinizin terleyip kokmasına izin vermeden bakterileri öldürme gibi bir özelliği bulunmakta.

Akıllı gömleğinizi kullandıktan sonra en az 3, 4 saat kadar havalandırmasını yapın. Sonrasında gömleğiniz yıkanmış gibi temiz ve güzel kokacaktır. Kim istemez ki böyle bir fırsatı olsun. Zaman problemi ve karasızlıklar yaşamasın. Havalar ne kadar sıcak olursa olsun akıllı gömlekler, sizin vücut ısınızı hep aynı tutar. Sizi aynı zamanda güneş ışınlarından da koruma özelliğine sahiptir. Sürekli güneş kremleri ile gezmek zorunda kalmazsınız. Sadece omuzlarınızı ve yüzünüzü güneş kremleri ile desteklersiniz sıkıntı yaşamayacaksınızdır.

Spor yapıyorsanız ve çok fazla kardiyo şeklinde bir çalışma antrenmanınız var ise bu demektir ki çok fazla terliyorsunuz. Akıllı tişörtler, nemi vücuttan alıyor. Teri tişörtün dışına çekmesine izin veriyor. Biliyorsunuz ki diğer tişörtleriniz de büyük ter izleri olur. Bu akıllı tişörtlerde böyle bir şey söz konusu değil.

Tabi ki bu akıllı gömlekler de yıkanıyor ancak diğer tişörtler gömlekler gibi değil. Çok kısa sürede kuruma özelliğine sahip. Ütü gerektirecek kadar da kırışma gerçekleşmiyor. Açıkçası bu akıllı gömlekler, zamanınızın yarıdan fazlasından tasarruf yaptırıyor.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Tuhaf ve İlginç Teknoloji Ürünleri!” okumak için buraya tıklayın
“Bu Tişört Hastalıklarınızı Teşhis Ediyor!” okumak için buraya tıklayın.
“Ne Gerek Varmış Dedirten Teknoloji Ürünleri!” okumak için buraya tıklayın.

“Kendi Kendini Temizleyen Akıllı Gömlek” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı