Karıncalı Ekran Sesinin Beyine Olan Etkileri - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com


Karıncalı Ekran Sesinin Beyine Olan Etkileri

Bilim insanları sıradan gürültünün beyindeki etkisini uzun zamandır araştırıyordu. Ve araştırma sonuçlarında yeni bulgular elde ettiler. Beyaz gürültü denen bu bulgu, insanda hiçbir fikir ve ses uyandırmıyor ve insan beyninde inanılmaz tahribatlara yol açıyor. Eski neslin daha iyi bildiği karıncalı ekran sesi, özellikle işitme sesine çok zarar veriyor.

Kaliforniya Üniversitesi bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar henüz insanlar üzerinde denenmedi. Ancak hayvanlar üzerinden yapılan bu deneylerin sonucunda, özellikle merkezi işitme sistemine büyük zararlar verdiği ortaya çıktı. Fısıltı kadar düşük sesler ve anlamsız gürültülü sesler tahmin edemeyeceğiniz kadar beyninizi olumsuz yönde etkiliyor. Bir süre sonra bu seslere alışılacak dahi olsa bu tip gürültülerden uzak durulması gerekiyor.

Eski tip televizyon kullananlarınız vardır. Karıncalı ekran sesinin size zarar verdiğini düşünüyor musunuz? Diğer karıncalı ekran sesi türü olan beyaz gürültü seslerine maruz kaldığınızda rahatsız mı oluyorsunuz yoksa alıştığınız bir durum haline mi geliyor? Yorumlarınızı aşağıdaki bölümden yapabilirsiniz!


Meryem Ay’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Meryem Ay’nun tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Meryem Ay’ı sosyal medyada takip etmek isterseniz:
Twitter : meryemaay

Meryem Ay

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi. Hızla değişen,dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak isteyenler için Moblobi.com'daki köşesinde sizler için yazıları olacak. Sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz. Twitter : meryemaay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir