İşte Google'ın Yeni Nesil Güvenlik Anahtarı: Titan! - Sayfa 2 / 4 - Moblobi.com


İşte Google’ın Yeni Nesil Güvenlik Anahtarı: Titan!

Öğrenilen bilgilere göre, 85 bin Google çalışanının aylardır fiziksel güvenlik donanımı kullandığı ve bu sayede oltalama saldırılarına karşı en ufak açık olmadan tam güvenlik sağladığı görülmüştür.

Eğer fiziksel güvenlik donanımlarını iki faktörlü doğrulama sistemleriyle (2FA) karşılaştıracak olursak, fiziksel donanım ile güvenliği sağlamak kat be kat daha etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkacaktır.

Fiziksel güvenlik anahtarları parolanızın ön kısmına fazladan bir doğrulama katmanı daha ekler ve bu şekilde kullanıcı USB güvenlik anahtarını sisteme tanıttıktan sonra tek bir tuşa basarak tüm hesaplarına hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirler.

Peki Titan Güvenlik Anahtarları nerede, nasıl ve ne kadara satışa çıkacak?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

Batuhan Taştekin

Boğaziçi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum ve 1. sınıf öğrencisiyim (hazırlığı içinde). Yapay zeka, büyük veri, blok zincir teknolojileri ve video oyunlar ile yakından ilgileniyorum. Teknolojiden başımı kaldırabildiğim ve gerçek dünya ile iletişim kurduğum zaman genellikle sahil koşularında kulaklığı ile zaman geçiren bir bireyim. Eğer sen de benim gibi yapay zeka ve blok zincir teknolojileri ile yakından ilgileniyorsan bir sonraki yazımı Moblobi.com'daki köşemde merakla bekliyor olacaksın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir