iPhone’unuzun İşinize Yarayacak Bilinmeyen Özellikleri!

Telefonunu salladığında neler oluyor, resimlerin nasıl gizli hale geliyor, siri mesajlarını sesli olarak sana nasıl okuyor ve iPhone'unuzda yer alan pek de bilinmeyen diğer farklı özellikler...

Paylaş

Sayfa 1 2 3 4 5

Elimizden düşürmediğimiz iPhone‘larımızdan günlük yaptığımız sıradan işlemler var. Sosyal medyamıza bakıyoruz, mesajlaşma uygulamalarından mesajlar yolluyoruz, birilerini arıyoruz, internette dolaşıyoruz… Peki o kadar paralar dökerek aldığınız iPhone‘larımızın içlerinde barındırdığı gizli özellikleri hakkıyla kullanıyor muyuz? Hatta bunların bazılarını çok işimize yarayacak olsalar bile henüz tanımıyoruz bilmiyoruz bile… İşte iPhone kullanıcıları için teknoloji harikası telefonlarıyla yapabilecekleri bazı şeyler…

  • iPhone‘unuzda başkasının görmesini istemediğiniz fotoğrafları gizleyebilirsiniz.

Galeri bölümünde görünmesini istemediğiniz fotoğraflar bulunuyorsa; fotoğrafı açmışken ‘gizle’ tuşuna basarak bu fotoğrafları gizleyebilirsiniz.

  • Telefonunuzu sallarsanız istemediğiniz işlem geri alınabilir.

İstemeden bir tuşa bastığınızda ya da yazdığınızı silmek istediğinizde iPhone‘unuzu sallarsanız bu komut ‘geri al‘ anlamına geliyor.

  • Kameranızı göremediğiniz şeyler için büyüteç olarak kullanabilirsiniz.

iPhone 7 ve üzeri modellerde home tuşuna 3 defa basmanız halinde bu büyüteç özelliği aktif oluyor. Alt modellerde ise ayarlar-erişilebilirlik-büyüteç yolunu izleyerek aktif edebilirsiniz.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

Sayfa 1 2 3 4 5
Tuğba Tekyıldız

İşletme mezunu. 10 yılın üzerinde donanım tarafında müşteri yönetimi yaptı. Teknoloji ve dijital dünyayı yakından takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir