Gökyüzünün Görsel Şöleni: Kuzey Işıkları! - Sayfa 3 / 3 - Moblobi.com


Gökyüzünün Görsel Şöleni: Kuzey Işıkları!

Bu ışıklar neden güneyde değil de kuzeyde…

Kuzey ışıklarının açıklamasını yaptıktan sonra aklımıza gelen diğer bir soruyu açıklamak istiyorum. Çoğumuzun merak ettiği kuzey ışıkları neden güney de değil?

Güney ışıklarının meşhur olamamasının nedeni güneyde Antarktika’nın bulunması -70 derece olan bu bölge dünyanın en soğuk ve yüksek ve rüzgârlı yerini oluşturuyor. Böylelikle kimse buraya gitmek istemiyor rotasını çevirip kuzeye gidiyor başka alternatif olmadığı için vazgeçmiş oluyorlar.

Teknolojinin ilerlemesi bizlere kuzey ışıklarını da getirmiş bulunuyor. Bu modern renk cümbüşünün herkes için farklı tanımları yapılıyor ve tarihten bu yana nasıl günümüze geldiği araştırılıyor. Pek çok doğa olayı gibi buda insanların ilgisini çeken başlıca konular içerisinde kendisine yer buluyor.

Siz kuzey ışıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Peki siz doğanın bu büyülü mucizesine tanık olmak ister miydiniz? Düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşmayı unutmayı.


Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesini Moblobi.com’da takipte kalın ?

Zeynepcan’ın Dijital Dünyası köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Zeynepcan Sarıçiçek’i daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videosunu izleyebilirsiniz ?

Moblobi.com yazarlarından Zeynepcan’ı Linkedin’de takip etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir