Evinizdeki Herşey Uzaktan Kumandaya Dönüşsün! - Sayfa 2 / 3 - Moblobi.com


Evinizdeki Herşey Uzaktan Kumandaya Dönüşsün!

Evinizdeki Herşey Uzaktan Kumandaya Dönüşsün!

Aslında bu teknoloji yeni olan bir teknoloji değil. Kinect sistemi de oyun konsollarında aynı uygulamayı yapıyor. Fakat Matchpoint sistemi kendine has farklılıklarını kullanıyor. Onu farklı kılan en önemli özellikleri belirli bir nesneyle eşleşmeyi gerektirmiyor olması. Hemen hemen her şey için uygulanabiliyor.

Peki nesneleri veya elimizi kumanda gibi çalışması için nasıl ayarlayabiliyoruz?

Temel modunda yazılımda sadece dönen bir hareket aranır. Bunun için ise ellerinizi hatta içtiğiniz içeceği dahi kullanabiliyorsunuz. Bu dönen hareket başka seçenekleri tetikleyerek araştırma ekibinin kendiliğinden eşleşme olarak isimlendirdiği ekran göstergesini açıyor. Sistemi ilk hareketinizle yaptıktan sonra hangi Televizyon programını kullandığınıza dair seçenekler sunan bir menü açılıyor.

Diyelim ki video izliyorsunuz ve önünüze iki seçenek geliyor bir tanesi oynatma diğeri ise ses seviyesi. Ekrandaki hareketle eş zamanlı senkronize olmak için elinizdeki kupayı çevirin sistem kupanın oynadığını algılayacak ve bu noktada bardağı her çevirdiğinizde video hızlı şekilde ileriye sarılacak. Tam tersi olarak bardağı ters yöne çevirirseniz de video geriye saracak.

Peki televizyonu kapattığımızda ne olacak ya da sistemi nasıl sıfırlayabileceğiz, uzaktan kumanda olarak kullanmak istediğimiz nesneyi nasıl değiştirebileceğiz?

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN!

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir