El Yazınızı Kopyalayabilen Yapay Zeka Robotu

İşte el yazınızı kopyalayabilen yapay zeka robotu.

Yapay zeka robotlarının bilinen temel özelliklerinde normal insanlar gibi yürümesi ve yazı yazmak geliyor. Ancak yazı yazma konusunda robotlar artık bir kişinin yazı stilini taklit edecek duruma geldi. Şu anda el yazısı metinler oluşturan ve kişilerin yazılarını kopyalayabilen robotlar gelecekte neler yapabilecekleri merak ediliyor. İşte el yazınızı kopyalayabilen yapay zeka robotu.

El Yazısını Kopyalayabilen Yapay Zeka Robotu: Hemingway

Hemingway, el yazısı stilini taklit edebilen robotudur. Yapay zeka robotu, The Handwriting Company tarafından tasarlandı. Kişilerin, el yazılarını taklit ederek, oldukça hızlı yazabilme özelliği ile biliniyor. Yapay zeka robotu olan Hemingway, insanların 15 dakikada yazabildiği bir metni yalnızca 2 dakikada hatasız olarak yazabiliyor. Bir insanın el yazısını taklit etmesi için o kişinin el yazısının bir örneği olması gerekiyor. Hemingway aynı dildeki metinler bazı ortak karakteristik özelliklere sahiptir. Bu yapay zeka robotu, algoritması tarafından toplanan el yazılarının kopyalanarak fark edilmesi zor olan orijinallikte yeniden yaratıyor.

Yapay Zeka Robotu Sadece El Yazısı Mı Taklit Ediyor?

Yapay zeka robotu Hemingway, el yazısı taklit etmenin yanı sıra düğün davetiyeleri ve siyasetçilerin seçmenleriyle duygusal bağ kurmak için metinler de hazırlayabiliyor. Bunların hepsini birden çok insanın tek başına yapması hem zaman kaybı hem de kolay bir iş değil. Ancak bu robot sayesinde işler tam tersine dönebilir. Seçim döneminde bu yapay zeka robotunu kullanan siyasiler zaman konusunda oldukça avantajlı oluyor. Gelin ve damat, yüzlerce davetiyeye isim yazmak için 5-10 kişiye yazdırmak yerine yapay zekaya güveniyorlar. Bilim insanları yapay zeka robotlarına bu özelliği getirmenin basit bir şey olmadığını her defasında dile getiriyor. Yapay zekanın el yazısı taklit edilebilmesi üzerine farklı çalışmalar yürütülüyor. Bu teknolojinin evde kullanılmasında çok farklı alanlarda yer alabilir.

Yukarıda el yazınızı kopyalayabilen yapay zeka robotu hakkında bilgiler paylaştık. Peki sizce yapay zeka robotu yazı taklit etmek dışında başka neler yapabilecek? Siz evinize el yazısı taklit eden yapay zeka robotu alır mıydınız?

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

  • Yapay Zeka Ve Robotik Arasındaki Fark Nedir?” okumak için buraya tıklayın.
  • Evdeki Robotlar Hakkında 10 İlginç Bilgi” okumak için buraya tıklayın.
  • Yakında Etrafta Göreceğiniz İnsansı Robot Türleri!” okumak için buraya tıklayın.

Aşağıdaki sosyal medya butonları ile paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı