Birbirinden İlginç Egzersiz Aletleri

Dünyada yankıları hala sürmekte olan pandemi nedeni ile birçok kişi spor salonlarından uzak kaldı. Dolayısı ile insanlar, spor salonlarına gitmeden de formunu korumanın ve egzersiz yapmanın yollarını aramaya başladı. Birçok firma ise evde egzersiz yapmak için çeşitli aletler geliştirmiş durumda. Peki, bu egzersiz aletleri ve özellikleri neler? İşte, birbirinden ilginç egzersiz aletleri!

Birbirinden İlginç Egzersiz Aletleri

– Lifeboxer

Lifeboxer ile evinizde boks yaparak formunuzu koruyabilirsiniz!

Mobil bir uygulama ile telefonunuza bağlanan cihaz, çeşitli fitness derslerini almanıza olanak tanıyor. Ayrıca yeni başlayanlar ve ileri düzeyde olanlar için ayrı ayrı seviyeler sunmakta. Uygulama sayesinde farklı egzersizlere ulaşabilecek, aynı egzersizleri yaparken de sıkılmayacaksınız. Bu teknolojik egzersiz aletinin fiyatı ise 1495 dolar.

– Pelton Egzersiz Bisikleti

Pelton egzersiz bisikleti ile spor salonuna gitme derdinden kurtulacaksınız. Bu bisiklet, kendi bağlantısı ile haftada yaklaşık 100 canlı derse katılmanıza olanak sağlar. Böylece eski videoları izlemek zorunda kalmazsınız. Bu canlı derslerin uzunlukları ise 5 ile 90 dakika arasında değişmekte.

Bisikletin fiyatı ise 2245 dolar.

– Nohr SlimBeam Kablo Makinası

Kaliteli ahşap ve çelikten yapılmış olan bu egzersiz aleti, evinize tam uyum sağlayacak. Bu alet ile evinizde kelebek egzersizi yapabilir ve aynı zamanda vücudunuzun her iki tarafını da çalıştırabilirsiniz.

215 cm yüksekliğinde ve 40 cm genişliğinde olan bu egzersiz aleti, duvarınızdan sadece 20 cm dışarıya çıkacaktır. Ayrıca aletin yan tarafında bulunan akıllı ekranı telefonuna bağlayıp ders videolarını izleyebilirsiniz.

– xBar Flyt

Son derece hafif ve kullanışlı olan bu çok yönlü alet, birçok egzersizi yapmanıza olanak sağlar.

Orta kısmından katlanabilir özelliği olan Xbar Flyt, seyahate çıkarken bavulunuzda ekstra bir yer kaplamaz.

– Escope Fitness Step System Aerobic Platform

Evde adım atmak için en iyi aletlerden biri olan bu egzersiz aleti, sizin seviyenize göre ayarlanabiliyor. Kendi içinde hazır bulunan parçaları yükseltebilir veya alçaltabilirsiniz.

Ayrıca bu platform ile çeşitli kol ve bacak hareketlerinizi de yapabilirsiniz.

– Goplus Koşu Bandı

Goplus koşu bandı sayesinde evinizde oldukça rahat bir şekilde egzersiz yapabilirsiniz. Oldukça pratik tasarıma sahip olan bu teknolojik cihazı 2 farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Tırabzanlı ve tırabzansız şekilde kullanılabilen koşu bandı, tırabzanlı kullanımda saatte 12 km hıza çıkabiliyor. Tıranzansız en yüksek hızı ise saatte 4 kilometredir. Üzerinde telefonunuzu yerleştirmeniz için bir aparat bulunmakta. Bu sayede telefonunuza koşu bandının dijital ekranı yapabilir ve gerekli tüm ayarlamaları oradan yapabilirsiniz.

– Hyfit Gear 1

Bu egzersiz bantları sayesinde evinizde rahatça egzersizinizi yapabilir ve bu sayede formunuzu koruyabilirsiniz. Ayrıca bu bantlara bağlı akıllı sensörler ile verilerinize de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bantlar 80’den fazla farklı egzersiz yapmanıza olanak sağlar. Hafif ve güçlü bir yapısı olan Gear 1, spora yeni başlayanlar için harika bir egzersiz aleti.

– Hydrow Bağlantılı Kürek Makinesi

Evde kürek çekmenize olanak sağlayan bu makinenin oldukça etkileyici bir tasarımı bulunmakta.

Üzerinde bulunan sabit ekranı ile 4 farklı modda kürek çekebilirsiniz. Ek olarak yine bu ekran sayesinde canlı derslere katılabilir veya önceden kaydedilmiş videoları izleyebilirsiniz. Ayrıca alet ile birçok fitness hareketini de yapabilirsiniz.

– Real Ems Powerful Personal Home Trainer

Bu kemer sayesinde 20 dakika gibi kısa bir sürede 6 saatlik antrenman yapma imkanınız bulunmakta.

Hijyenik özel suyu ile kullanılan bu kemer, 4 farklı modda çalışabilmekte. Bu modlar sırası ile 80 hz, 60 hz, 20 hz ve 20-80 hz’dir. İsimleri ise musküler, masaj, aerobik ve otomatiktir.

– Garmin Tac x NeoNeo2t

Gerçek bir bisikletten farkını hissedemeyeceğiniz bu cihazın son derece sessiz bir motoru bulunmakta.

Gerçek bir bisiklet gibi tasarlanmış olan Neo2t, üzerinde bulunan ekranı ile de doğada bisiklet sürüyor hissi yaratır. Ayrıca bisiklet üzerinde 3 farklı mod bulunmaktadır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Evde Egzersiz için Kullanabileceğiniz 3 Spor Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.
“Salgın Sürecinde Hareket Etmenizi Sağlayan Egzersiz Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın
“Spor Severler İçin 4 Akıllı Fitness Aleti!” okumak için buraya tıklayın.

“Birbirinden İlginç Egzersiz Aletleri” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı