Youtube Videoları İçin Beklenen Son Geliyor!

ABD (Amerika Birleşik Devletleri) telif hakları dolayısıyla uyguladığı yeni yasa Youtube videolarının geleceğini tehlikeye atar boyutta. Bu planların ortaya atılmasıyla birlikte Youtube CEO’su Susan Wojcicki, tarafından bu yasa için bir mektup ortaya atıldı. Elde edilen bazı verilere göre oldukça popüler sosyal video paylaşım platformu olan Youtube, dünya sıralamasında en çok ziyaret edilen siteler içerisinde Google’ın ardından ikinci sırada yerini almış diyebiliriz. Peki bu kadar karamsar bir tablo çizmesine neden olan şey ne?

Kullanıcıların ABD’nin telif hakları ile ilgili yapmayı planladığı yasa değişikliğinin protesto edilmesi gerektiği savunuldu. Youtube ve benzer içeriğe sahip platformlara video yükleme engelinin getirileceği açıklandı. Yaşam kalitesini düşürdüğü savunulan  videolar ortadan kalkarsa bu durum çok üzücü olabilir.

Peki bu durum nelere sebep olacak, yoksa Youtuber’ların sonu mu geliyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı