Youtube Kullananlar için Youtube Giving Geliyor!

Youtube sadece pek çok farklı içerik türünde videolar bulabileceğimiz bir platform değil, aynı zamanda pek çok kişi için de yeni bir gelir kapısı olmuş durumda. Bunun farkında olan platform ise Youtube Giving adlı yeni bir modül hayatımıza sokuyor olacak. İşte detaylar…

Youtube Giving nedir?

Günümüzün popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Youtube bazılarımıza ün kazandıran, bazılarımızı da ünlenme umuduyla yaşatan bir platform olmuş durumda. Öyle ki, dünyaya “Youtuber”lık ve “İçerik Üreticisi” adı altında yeni meslek grupları bile kazandırmış durumda.

Youtuber” veya “İçerik Üreticisi” olarak adlandırdığımız bu kişiler artık bir süre sonra izleyicileri tarafından sadece Youtube üzerinden değil birçok sosyal medya platformu üzerinden de takibe alınmaya başlandı ve böylece birçok konuda izleyiciler takip ettikleri Youtuber’ları örnek almaya ve onlardan etkilenmeye başladılar.

Bu sayede markalar bu kişilerden yararlandı ve onlara reklam vererek hem onlara gelir kaynağı oluşturdu hem de kendilerine referans yarattı. Bu etkiyle Youtube şimdi de Youtube Giving adında bir video platformunda bağış yapmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış bir dizi bağış toplama aracı tanıttı.

Youtube Giving adlı bu yeni modül, Youtube’un bir blog gönderisinde duyuruldu. Şu an ise beta testlerinde bulunuyor. Platform, ilk olarak da uluslararası bir şekilde yayınlanmadan önce ABD ve Kanada’daki sınırlı sayıda içerik oluşturucuya sunuluyor olacak.

Youtube Giving ‘de neler olacak?

Youtube Giving‘de üç beta özellik ortaya çıkarıldı: Fundraisers, Community Fundraisers ve Campaign Matching. Yani; bağış toplayıcılar, topluluk bağışçıları ve kampanya eşleştirmesi.

Bağış toplayıcılar, içerik oluşturucuların yani Youtube da içerik yaratan kişilerin, videolarının ve canlı yayınları sırasında bir bağış toplama kampanyası oluşturup yerleştirmelerine olanak tanıyor.

Topluluk Bağışçıları ise, çok sayıda katılımcının aynı bağışçıya ev sahipliği yapmalarını sağlıyor. Bu özellik, bir toplu bağış toplayıcısının videolarına aynı anda katılacak katılımcılarının birlikte topladıkları toplu para miktarını yansıtacak şekilde tasarlanmış.

Youtube kar maçı gütmeyen tüm faaliyet için kampanya oluşturacak ve lojistik ve ödeme işlemleriyle ilgileneceğini söylüyor. Ayrıca beta dönemi için, tüm bağışların işlem ücretlerinin yüzde 100’ünü karşılıyor olacak. Fakat ne yazık ki, bu ücretlerin ne kadara mal olacağı ise henüz açıklanmamış.

Peki Youtube Giving’de daha fazla katılımcı için ilham vermek üzere neler olacak? Bağış yaptığınızda karşılığında size ne veriliyor olacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı