Youtube Hikayeler Özelliği Geldi! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Youtube Hikayeler Özelliği Geldi!


Snapchat’ in başlattığı hikayeakımı git gide diğer uygulamalara yayılıyor. Instagram’dan sonra Facebook ve Whatsapp uygulamalarına da getirilen hikayeler özelliği son olarak Youtubeuygulamasına da eklendi. İşte detaylar…

Youtube Hikayeler özelliği nasıl kullanılacak?

Sosyal medya platformları hikaye özelliği, yapılan çok sayıda paylaşımların bazılarını gözden kaçırıldığını söyleyen kişilere çözüm olarak çıkarılmıştı. Bu özellik o kadar sevildi ki haliyle tüm uygulamalarda karşımıza çıkmaya başladı. Buna son eklenen uygulama da Youtubeoldu. Youtube’a eklenen hikaye özelliği ile belirli bir aboneye sahip olan kişiler, kanallarında hikaye paylaşımı yapabiliyorlar.

Her gün yeni bir ürün ya da uygulamalara yapılan güncellemeler, getirilen özelliklerle karşılaşıyoruz. Youtube‘ da içerisine hikayeekleyerek kendi alanına yeni bir özellik eklemiş oldu. Görsel ve video içerik yayını yapılan Youtube, müzik dinleme, bilgilendirici video izleme açısından aktif olarak kullanılıyor. Ünlülerin, fenomenlerin, kendi alanıyla ilgili bilgi sahibi olan kişilerin yayınladıkları içeriklerin yer aldığı en büyük video platformu olma özelliğini yıllardır sürdürüyor. Ürün tanıtımlarının yapıldığı, insanların kullandığı markalar hakkında düşüncelerin dile getirildiği bir sosyal alan olmuş durumda.

Youtube Hikayeler özelliğini kimler kullanabilecek?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulaması haline gelen Youtube sadece şarkı dinleme film izleme özelliğinden çıkmış durumda. Şu an Youtube’un ufak bir Google işlevi gördüğünü bile söylemek mümkün. Yani insanlar bir yemek yaparken ya da bir ürün hakkında bilgi almak istiyorlarsa Youtube’u kullanıyorlar ve akıllarında olan sorulara cevap bulabiliyorlar. Ayrıca cevap aldıkları kişilerin çoğu fenomen ya da belirli bir bilgiye sahip kişiler olabiliyor. İzleyicinin bu noktada en çok önem verdiği şey güven konusu oluyor. O yüzden dinlediği kişinin sorularına gerçekçi cevaplar vermesi önemli bir husus.

Youtubesosyal paltformunda kendine bu işe adamış kişilerle karşılaşıyoruz. Hatta bunlara Youtuber adını takarak yeni bir meslek alanı bile yaratılmış durumda. Küçük yaştaki çocuklardan profesyonel birçok kişiye hatta markalara kadar kendi köşelerinde yüzbinlerce hatta milyonlarca takipçisi olan Youtuber’lar bulunuyor. Bunlar belli aralıklarla kendi kanalında bilgilendirici, eğlendirici farklı kategorilerde videolar paylaşıyor. Paylaştıkları videolarla ses getiren bu kişiler takipçi sayısını her geçen gün arttırıyor. Youtube uygulaması da belirli sayıya ulaşmış kanallara, kişilere hikaye özelliği getirerek farklılık yaratmış oldu.

Peki Youtube’da Hikayeler özelliğini kimler kullanabilecek? Bu özelliği kullanabilmek için kaç abonenizin olması gerekiyor? Youtube’un Hikayeler özelliği nasıl kullanılacak? Bu özellik ile amaçlanan ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı