Youtube ’un Görünmeyen Yüzü!

Bizler Youtube ’u sadece video seyretmek için kullanırken aslında suçların da yuvası haline gelebileceğini elbette çoğu zaman düşünmüyoruz.

Hacker’lar Youtube’u Kullanıyor!

“Dijital Citizens Aliance”isimli güvenlik girişiminin yayınladığı bir rapor doğrultusunda çok farklı durumlar ortaya çıktı. Hacker’lar artık ele geçirdikleri kredi kartları bilgilerini satmak için Youtube videoları kullandıkları öğrenilmiştir. Youtube’da bulunan on binlerce videoda çalıntı kartları satmak için ilanlar bulunuyor. Yine bu araştırmaya göre hacker’lar ele geçirdikleri kartları satmak için bu mecradaki videolara reklam da veriyorlar. Böylece popüler video izleme hızlı bir şekilde büyüyen suç ağının tam ortasında kalıyor.

Peki bu durumda bu mecranın sahibi olan Google ne yapabilir?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

Google, Youtube üzerinde yasa dışı işlere izin vermiyor. Ancak yayınlanan bu videoları da tek tek denetleme şansı yok. Google bu problemi çözmek için videoları tarayacak güvenli bir yazılım geliştirmeye çalışsa da durum o kadar da kolay olmayacaktır.

Şimdi doğru söyleyin; peki siz Youtube’da hiç kedi videosu izlemediniz mi 🙂

İtiraf edelim hepimiz zamanlarımızın büyük bir çoğunluğunu Youtube ’da video izleyerek geçiriyoruz. Klişe bir örnek üzerinden gidersek belki de çoğumuz kendimizi kedi videoları izlerken de bulabiliyoruz 🙂 Genellikle eğlence amaçlı bu videolar yaşamlarımızın adeta birer parçası haline gelmiş durumda. Video izleme alışkanlığını abartıp bunu bir tür bağımlılığa dönüştürmüş insanlar da mevcut.

Bu kirli kullanımına karşılık Youtube’un yarattığı çok önemli bir değer de var…

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı