Youtube’da Takip Edebileceğiniz En İyi 8 Teknoloji Kanalı!

YouTube'da takip edebileceğiniz, teknoloji ile ilgili ilginç içeriklerin bulunduğu en iyi 8 yabancı teknoloji kanalı, haberimizde...

Hayatımızın hızlı bir değişim içerisine girdiği bugünlerde teknoloji de hayatımızın büyük bir kısmını oluşturuyor. Teknolojiyle ilgili kitaplar yazılıyor, dergiler basılıyor, videolar çekiliyor. YouTube gibi popüler platformlarda teknoloji kanalları oluşturuluyor. Çok sayıda içerik ile karşılaştığımız platformlarda gerçekten verimli olanları bulmak ise oldukça zor. YouTube’da takip edebileceğiniz en iyi 8 yabancı teknoloji kanalları, haberimizde…

Youtube’da takip edebileceğiniz yabancı teknoloji kanalları:

1- Marques Brownlee

YouTube’da takip edebileceğiniz en iyi yabancı teknoloji kanalları arasında yer alan Marques Brownlee, teknolojik cihazlar ile ilgili inceleme videolarının yer aldığı bir kanal. İlk olarak 2008’de YouTube’a katılan ve 2009 yılında videolarını yayınlamaya başlayan Marques; akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazların incelemesine kanalında yer veriyor. YouTube’a girişiyle birlikte popülerleşen Marques Brownlee’nin abone sayısı ise 10,5 milyonu geçmiş durumda.

2- The Verge

Popüler Amerikan teknoloji haberleri online dergisi The Verge, 2011 yılından beri hizmet veriyor. The Verge isimli online dergide rehber kitapları, ürün incelemeleri, çeşitli podcast‘ler, teknoloji haberleri yer alıyor. Bu teknoloji sitesinin aynı zamanda YouTube’da The Verge ismiyle kanalı bulunuyor. 2,89 milyon abonoye sahip bu YouTube kanalında teknoloji haberleri ve podcast’ler yer alıyor.

3- TechSmartt

YouTube’da yer alan kanallardan olan TechSmartt diğer kanallarla kıyaslanınca oldukça iyi görüntü kalitesine ve yaratıcı içeriklerle dolu videolara sahip. TechSmartt isimli YouTube kanalında cihazların orijinal versiyonlarıyla orijinal olmayan versiyonlarının karşılaştırması, düşük ve çizik testleri gibi videolar yer alıyor. Ayrıca oldukça aktif olan bu YouTube kanalında sık sık yeni içeriklerle karşılaşabilirsiniz.

4- ICrackUriDevice

Yaklaşık 1 milyon aboneye sahip olan iCrackUriDevice isimli YouTube kanalında çoğunlukla Apple ile ilgili videolar bulunuyor. Apple ile ilgili her türlü bilgiye, yeni çıkan ürünlere ve üretim sistemleriyle ilgili detaylara bu kanal aracılığıyla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca söz konusu kanalda benzer ürünlerle ilgili karşılaştırmaların yer aldığı içerikler de bulunuyor.

5- Linus Tech Tips

YouTube’da akıllı telefonlarla ilgili videoların çoğunlukta olduğu ve bilgisayarlarla ilgili videoların daha az bulunduğu biliniyor. Linus Tech Tips isimli YouTube kanalı ise bilgisayarlarla ilgili her türlü bilginin yer aldığı yabancı kanallardan biri. Bilgisayar kasası, fare, kulaklık, klavye gibi bilgisayar parçalarıyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için Linus Tech Tips YouTube kanalı oldukça işe yarar olacaktır.

6- Unbox Therapy

YouTube’da takibe alabileceğiniz en iyi yabancı teknoloji kanallarından biri de Unbox Therapy. 16,3 milyon aboneye sahip bu popüler kanalda adından da anlaşılacağı üzere kutu açma videoları yer alıyor. Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar, oyun konsolları gibi cihazlarla ilgili bilgilere bu kanal aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

7- Make

Make isimli YouTube kanalı, diğer teknoloji kanallarına ve videolarına göre oldukça farklı içerikler üretiyor. Bu kanalda evde yapabileceğiniz teknolojik cihazlarla ilgili içerikler yer alıyor. Elbette bu cihazlar telefon ve tablet gibi cihazlar değil. Teknolojiyle ilgili sıradışı içerikler izlemek isteyenler için Make kanalı iyi bir tercih olabilir.

8- Austin Evans

En iyi yabancı teknoloji kanalları arasında yer alan Austin Evans kanalında akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarla ilgili bilgilendirme videoları yer alıyor. Kanalın en iyi özelliklerinden biri de bilgilendirme videolarının oldukça kısa olması. Böylelikle oldukça hızlı ve pratik bir şekilde bilgi almış oluyorsunuz.

Peki siz en çok hangi teknoloji kanallarını takip ediyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • 5G Teknolojisi ile 2025 Yılında Neler Olacak?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtube Kanalları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Teknolojinin Uyku Üzerindeki İlginç Etkileri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı