YouTube Abone Sayılarında Değişikliğe Gidiyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

YouTube Abone Sayılarında Değişikliğe Gidiyor!


Sosyal medya çağında yaşayanlar olarak paylaşımlarımıza gelen beğeni ve bizleri takip eden kişi sayıları hepimiz için gün içerisinde kontrol ettiğimiz bir ritüel haline geldi. Yakın zamanda Instagramuygulamasının fotoğraf ve videopaylaşımlarına gelen beğeni sayılarını gizleyeceğinin ilanından sonra YouTube ’dan da benzer bir haber geldi. Popüler videouygulaması artık abonesayılarını yaklaşık olarak gösterecek…

YouTube Abone Sayılarında Yuvarlak Hesaba Gidiyor

Gün içerisinde sosyal medya hesaplarımızda paylaştığımız herhangi bir paylaşıma gelen beğeni ve yorum sayısı ya da bizi takip edenlerin sayısındaki artış dijital motivasyonumuzu yükseltiyor. Belki bunu dijital özgüven için olmazsa olmazımız olarak bile isimlendirebiliriz. Ancak herkes için sosyal medyada aynı performansın mümkün olmadığı da bir gerçek.

Bazen kendi halinde bırakılan hesaplar ya da ünü yayılmış bir YouTuber ‘ın yaptığı yanlış bir hareket bir an da aboneve takipçi sayılarını düşürmeye başlayabiliyor. Bu durum hesap sahiplerinde olumsuz etki de yaratabiliyor. İşte bunu önleyecek hamleler uygulama sahipleri ve tasarımcıları tarafından duyurulmaya başlandı. En son Instagram, beğeni sayısını fotoğraf ve videolarda gizleyeceğinin bilgisini vermişti.

YouTube da benzer bir hamlenin ayrıntılarını geçen gün paylaştı. YouTubeabone sayısı örneğin 2.304.563 olan bir kullanıcının abone sayısı sayfasını ziyaret eden kullanıcılara 2.3 Milyon olarak gözükecek.

Bu yenilik ile Youtuberların yaşadığı hangi stres azaltılmaya çalışılıyor? Yeniğilin ardında başka hangi sebeple yatıyor? Artık net abone rakamlarını Youtube kullanıcıları nereden görüyor olacaklar? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı