Yeni Twitter 'ı Beğenmediyseniz İşte Yapabilecekleriniz! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Yeni Twitter ‘ı Beğenmediyseniz İşte Yapabilecekleriniz!


Twittergeçtiğimiz aylarda masaüstü görünümünde değişiklikler yapmıştı. Mobilgörünümü web görünümünü de yansıtmak isteyen Twitter, bazı kullanıcılar tarafından geçerli not alsa da bazı kullanıcılar tarafından beğenilmemişti. Peki beğenmeyen kullanıcılar yeni tasarımını nasıl değiştirebilirler, neler yapabilirler? İşte detaylar…

Twitter ‘ın yeni anasayfasını nasıl kişiselleştirebilirsiniz?

Binlerce kullanıcıyı içinde barındıran Twitter’ da yapılan değişikliğe genel olarak bakıldığında geri bildirimlerin olumlu yönde olduğu söyleniyor. Ancak bazı kullanıcılar bu görünümden pek hoşlanmadıklarını Twitterile ilgili büyük problem yaşadıklarını belirtiyorlar. Web üzerinde Twitter’ın fontlarının çok büyük olması ve ekranda gerektiğinden fazla yer tutması bazı kişilerin gözüne batıyor.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için çözüm arayanlara yönelik bu değişikliğe son vermenin yolları aktarılmaya başlandı. Twitterkullanıcıları yeni güncellenen yazı tipini nasıl değiştirebileceklerini ve Twitteralanını nasıl kişiselleştirdiklerini açıkladı.

Örneğin yazı tipinde değişiklik yapmak isteyenler için ilk olarak yapılması gereken sayfanın solundaki “Daha fazla” üç nokta seçeneğine giriş yapmak. Bu seçenekten yazının rengini ve boyutunu değiştirebiliyorsunuz. Bunun için seçenekteki listenin altında yer alan Ekran bölümünü seçin.  Burada karşınıza yazı boyutları çıkıyor olacak. Yazı tipi boyutunuz eğer dilediğiniz boyutta değil ise ve yeni güncelleme ile gelen yazı tipi büyüklüğünden siz de şikayetçiyseniz, bu bölümden dilediğiniz ölçüde yazı büyüklüğünü azaltabilir veya yükseltebilirsiniz.

Peki Twitter yaptığı bu güncellemede yalnızca yazım fontlarını mı değiştirmişti? Renklerde ne tip değişiklikler yapıldı? Bu renk tiplerini nasıl ayarlayabiliyorsunuz? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı