Whatsapp’tan Önemli Yenilikler: Yanlışlıkla Sildiğiniz Fotoğrafları Geri Getirin!

Sms’i tarihin derinliklerine gömen uygulama Whatsapp hayatımıza yenilikler sokmaya devam ediyor. En son yaptığı güncellemesinde gruplara özel yenilikler de getirilmişti. Mesela grup sohbetlerine 4.096 katılımcı ekleyebilme ve gruplarda anket yapabilme gibi. Bunun dışında iPhone‘lar için Touch ID desteği sunmuş ve karanlık mod gibi yenilikler de getirmişti. Şimdi de yeni güncellemelerin hayatımıza girmesi için testler ve geliştirmeler yapılıyor. Şu an Android cihazlara özel yeni bir sürüm ile henüz beta aşamasında olan yeni özellikler merakla bekleniyor.

Hayatımıza girecek özelliklerden biri vCard… Bu özellik tanımadığınız kullanıcılar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak. Böylece yeni ve bilinmeyen kişileri hızlı bir şekilde tanıyabiliyor olacağız. Bu özellik tanımadığınız bir numara size mesaj attığında devreye giriyor olacak. Eğer kişiyi tanımıyorsanız, hayır seçeneğine basarak bu kişi ile iletişiminizi kesebileceksiniz. Böylece binmeyen kişilerden istenmeyen mesajların almanın önüne geçilmiş oluyor.

Bir diğer özellik ise yanlışlıkla sildiğimiz fotoğraf ve videoları geri getirmemizi sağlayacak. Eğer medya dosyanız yani fotoğraf veya videolarınız başarılı olarak yüklendiyse, bu uygulamalar  WhatsApp sunucuları yerine uygulama içine kaydediliyor. Böylece silseniz dahi geri çağırılabiliyor olacak. Bu özellik de henüz beta aşamasında ve aynen diğeri gibi şuan için Android kullanıcıları için test ediliyor.

Bunun dışında farklı dillerde oluşan bazı yazım hatalarının giderilmesi için de çalışmalar yapılıyor.

Tüm bu yeni özellikler şuan beta aşamasında. Yani henüz testleri yapılıyor ve geliştiriliyor. Şuan için Android cihazlarda beta kullanıcılarının hizmetinde, Google Play Store’da yayınlanan bir güncelleme ile birlikte yer alıyor. Tüm kullanıcılara ise yakın zamanda sunulması planlanıyor.

Whatsapp’ın bu güncellemeleri ile ilgili siz neler düşünüyorsunuz, yorum kısmından paylaşın.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı