Whatsapp Tehlike mi Saçıyor?

Whatsapp hayatımıza girdiğinden beri sms devri kapandı. Peki bu uygulamanın bize vaat ettiği şeyler dışında bizden aldığı bir şeyler olabilir mi? Bu sorunun cevabını birlikte bulmaya ne dersiniz?

Peki tehlike oluşturan ne, Whatsapp web denilen şey ne?

“Whatsapp Web” ile artık başkalarının yazışmalarını da okuyabilir hale geldiniz. Bu da şüphelerimizi arttırmaya başladı… Yoksa en çok kullandığımız bu mesajlaşma uygulaması aslında sandığımız kadar güvenli değil mi?

Uygulama, mesajlarınızı her ne kadar üçüncü şahıs kişilerle paylaşmıyoruz dese de paylaşmasına zaten gerek yok. Çünkü üçüncü şahıs kişilerden korusa bile kendisini depoluyor. Yani bugün sizler bir arkadaşınıza veya yakınınıza herhangi bir fotoğraf veya mesaj attığınız zaman siz ve mesajı yolladığınız kişi ne yaparsa yapsın o mesaj server’ların (mesajların kayıt altında tutulduğu yer) bozulduğu zamana kadar kayıt altında tutuluyor.

Telefonlarımızın bir numaralı vazgeçilmez mesaj uygulamasının bu özelliklerini eminim sizlerde bilmiyorsunuz. Her ne kadar popüler olsa da güvenlik sorunları yok değil. Whatsapp’ın geniş kitlesi onu kötüye kullanmak isteyenlerin sayısını da gün geçtikçe arttırıyor. Peki uygulama neden bu kadar çok tercih ediliyor, diye merak ediyorsanız bir sebep de mobil platform desteğinin sağlanması, diyebiliriz.

Peki Whatsapp for whatscan isimli uygulama ne işe yarıyor ve kimlerin mesajlarınıza ulaşmasını sağlıyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı