WhatsApp'tan iPhone için Memoji Özelliği! - Moblobi.com
Sosyal Medya

WhatsApp’tan iPhone için Memoji Özelliği!


Whatsappbu güne kadar yaptığı tüm yenilikler ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştırdı ve eğlenceli hale getirdi. Temel amacı anlık mesajlaşma olan Whatsapp, Snapchatuygulamasında yer alan Bitmojiözelliğinden esinlenerek kullanıcılarına kendilerinin memojisini oluşturabilecekleri özellik sunuyor. İşte detaylar…

İlk defa Snapchatuygulamasında karşımıza çıkan Bitmojiözelliği ile kendi avatarınızı oluşturabiliyorsunuz. Whatsapp da bu özelliği biraz daha değiştirerek memoji adı altında uygulama içerisinde iOS kullanıcılarına sunuyor.

Whatsapp Memoji ne işe yarıyor? Nasıl kullanılıyor?

Whatsapp, ister Androidister iOS olsun hemen hemen tüm mobil cihazlarda insanların hayatının bir parçası haline gelmiş durumda. Kullanıcılarına daha çok imkan sağlamak ve uygulamayı daha eğlenceli hale getirmek için her gün yenilikler geliştiriyor.

Whatsapp geliştirdiği yenilikleri hemen hemen her iki işletiş sistemi için de yani ham iOS hem de Androidkullanıcıları için de uygun hale getiriyor; her iki platformda da yayınlıyor. Tek farkı, özellikleri aynı zamanda paylaşım yapmıyor olması. Yani aslında her ikisinde de zaman farkıyla tüm yeni özellikler yayınlanmış oluyor.  Bunlara bir yenisi de memojiler ile gelmiş oluyor.

iOS beta uygulaması için Whatsapp TestFlight aracılığıyla bir güncelleme yayınladı. iPhonekullanıcılarını yakından ilgilendirecek bir özellik getiren Whatsapp’ın bu yeni özelliği yeni gelişmiş teknolojiler ile üretilen Apple mobil cihazları için de uyumlu. Apple’ın iOS 12 sürümü ile karşımıza çıkan memoji özelliğini Whatsappuygulaması bünyesine alarak kullanıcılarıyla buluşturdu. Apple tarafından çıkartılan yeni sürümlü olan iPhoneX modelleriyle de uyumlu bir özellik olduğunu paylaşmakta fayda var.

Peki Whatsapp memojiler ile kullanıcılarına hangi imkanı sunmuş oluyor? Hangi cihazlar bu özelliği kullanabiliyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı