WhatsApp’ta Çevrimiçi Olduğunuzu Nasıl Gizleyebilirsiniz?

WhatsApp durumunuzu nasıl gizleyebilirsiniz? Haberimizde...

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta kimlerin çevrimiçi olduğunu görebiliyoruz. Fakat bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar olabilir. WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunuzu başkalarının görmesini engelleyebilrsiniz. WhatsApp çevrimiçi olduğunu gizleme yani WhatsApp çevrimiçi kapatma özelliğinden yararlanarak; başkalarının sizin çevrimiçi olduğunuzu görmesini engelleyebilirsiniz. Peki WhatsApp çevrimiçi gözükmeme işlemini nasıl yapabilirsiniz? Haberimizde…

WhatsApp çevrimiçi kapatma işlemini nasıl yapabilirsiniz?

WhatsApp en çok kullandığımız mesajlaşma uygulamalarından biri. Bazen o kadar meşgul oluyoruz ki gelen mesajların bir çoğuna yetişemeyebiliyoruz. Böyle olunca da mesajına dönmediğimiz kişilerden “çevrimiçisin ama yazmıyorsun” gibi sitemler alıyoruz. Bu gibi durumlarda WhatsApp çevrimiçi gozukmemenizi sağlayarak, arkadaşlarınızla aranızın bozulmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için WhatsApp çevrimiçi kapatma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. İşte WhatsApp çevrimiçi olduğunu gizleme için adım adım yapmanız gerekenler:

WhatsApp durumunuzu gizlemek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • iPhone ya da Android cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın.
  • Ekranın sağ altında bulunan “Ayarlar”a tıklayın.
  • Açılmış olan ayarlar ekranında “Hesap” seçeneğine basın.
  • Buradan “Gizlilik” e tıklayın.
  • WhatsApp çevrimiçi durumunuzu görüntülemek için “Son Görülme”yi seçin

WhatsApp çevrimiçi olduğunu gizlemenin iki yolu var. İlk yol son WhatsApp durum bilginizi yani son görülmenizi yalnızca kişileriniz görebilecek şekilde ayarlamak. Diğer yol ise son görülmenizi ve çevrimiçi olduğunuzu herkese kapatmak.

Bu noktada şunu da hemen hatırlatalım: Eğer son görülme veya WhatsApp çevrimiçi kapatmayı seçerseniz, siz de diğer kullanıcıların WhatsApp durumunu göremeyeceksiniz.

Buna çok benzer bir özellik olan “Okundu” bilgisini yani başka bir ifade ile “Mavi Tik”i de kapatmak elbette mümkün. Son görülme veya okundu gibi bu tür WhatsApp özellikleri çoğunluğun işine yararken bazılarımız için de sorun haline gelebiliyor. Bu yüzden de WhatsApp çevrimiçi gozukmeme özelliği uygulamada kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Peki siz WhatsApp çevrimiçi kapatma özelliğini kullanıyor musunuz? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • İşinize Yarayacak Gizli WhatsApp Özellikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • WhatsApp Verilerinizi Nasıl İndirebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı