Whatsapp Arkadaşlarınız ile Aranızı Bozabilir! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Whatsapp Arkadaşlarınız ile Aranızı Bozabilir!


Kısa mesajlar yani smsler ile mesajlaştığımız günleri hafızamızdan bir çırpıda silen WhatsAppher geçen gün kendini yenileyerek hayatımızda daha fazla yer kaplamaya devam ediyor. Facebook bünyesinde yer alan mesajlaşma uygulamasına gelecek olan yeni güncelleme ise grupsohbetleriyle ilgili. Bu yenilik, arkadaşlarınızla aranızı bozabilir, dikkatli olmanızı öneririz. İşte Whatsapp grup konuşmalarına gelecek yeni özellik ile ilgili detaylar…

Whatsapp gruplarına eklenmeyi nasıl kontrol altına alabilirsiniz?

WhatsApp’ta kişiler grupkurup bu gruplara istedikleri kişileri ekleyebiliyorlardı. Hatta çoğu zaman ekledikleri kişinin bundan haberi bile olmuyordu. Gruplara katılan bireylerin ise bu durumdan her zaman hoşnut oldukları söylenemez. Hatta bu durum hoşlanmadığımız kişiler tarafından gruplara eklenen çoğu WhatsAppkullanıcısının canını sıkan bir durum haline bile gelmiş durumda. WhatsAppbu konuya bir çözüm getirdi ve bir güncelleme yapacağını paylaştı. WhatsApp’a gelecek olan yeni seçenekle kullanıcıların WhatsAppgruplara eklenmeyi kapatma imkanları olacak.

Bazen yüzyüze bakmak zorunda kalsak, aynı ortam ve aynı işbirlikleri içerisinde olsak bile hoşlanmadığımız kimseler elbette olabilir. Bu kişilerle muhtemelen ortak arkadaşlarımız sebebiyle haberimiz dahi olmadan aynı WhatsAppgruplarına dahil edilmiş olabiliriz. Bu gibi içinde olmak istemediğimiz WhatsAppgruplarından kurtulmak için gruplara eklenmeyi kapatma özelliği oldukça işe yarayacak. Çünkü bu yeni özellikile hangi kullanıcının bizi gruplara ekleyebileceğini kendimiz belirleyebileceğiz. Yalnız dikkat edin bu yeni özellikarkadaşlarınızla aranızı biraz bozabilir. Çünkü sizi kimlerin grupkonuşmasına ekleyebileceğini belirleyebiliyor olacaksınız.

Bu özelliknasıl kullanılacak sorusunu hemen yanıtlayalım: Öncelikle WhatsAppuygulamasına girip Ayarlar sekmesinden Gizlilik seçeneğine tıklayın ve ardından da Gruplar menüsüne gidin. Bu menüde karşınıza “beni grupkonuşmalarına kimler ekleyebilsin” diye bir pencere çıkıyor olacak. Buradan kimlerin grupkonuşmalarına dahil olup olmayacağınızı belirleyebileceksiniz.

Peki bu menü adımınında karşınıza hangi seçenekler çıkacak? Sizi grup konuşmalarına eklecek kişileri nasıl seçebiliyor olacaksınız? Dikkat etmeniz gereken noktalar neler? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı