Ünlüler Instagram’dan Ne Kadar Para Kazanıyor?

Ünlüler, Instagram’dan ne kadar para kazanıyor, bu hepimizce en çok merak edilen konulardan biri olmuştur. İngiliz bir firmanın yaptığı araştırmaya göre, bir tek instagram fotoğrafından bile ünlüler oldukça yüksek bedeller kazanıyorlar. Gelin hep birlikte ünlülerin ne kadar kazandığına birlikte bakalım:

Listede 189.000 dolar ile Amerikalı basketbolcu Lebron James dikkat çekiyor. Cara Delevingne, 228.000 dolar kazanıyor. Khloe Kardashian 393.000 dolar; Kyle Jenner 558.000 dolar kazanıyor. Yakın zamanda yapılan bu araştırmaya göre en fazla kazananlar listesinin ilk onunda 2 adet sporcu da bulunuyor. Bunlardan ilki  Christiano Ronaldo… Ronaldo, 104 milyon takipçisi ve paylaşım başına kazandığı 400.000 dolarla, 10 kişilik listenin üçüncü sırasında yer alıyor. Sporcular kategorisindeki bir diğer isim ise Amerika’dan Lebron James… James, 30.7 milyon takipçisiyle 10. sırada yer alıyor ve Instagramda paylaşım başına 120.000 dolarlık gelir elde ediyor.

Şimdide listenin en başına yani listenin zirvesine bir göz atalım… Selena Gomez listenin zirvesinde yer alıyor. Gomez, paylaşımı başı 550.000 dolarlık gelir elde ediyor. Tabi bunda 122 milyon takipçisi önemli bir etki sağlıyor.

Sosyal medyadaki takipçi sayılarının güvenilirliği, uzun süredir tartışma konusu olmuştur. Ancak analitik birçok uygulamanın gelişmesiyle birlikte artık bu takipçilerin de istatistiği tutularak, güvenilirliği test edilebiliyor. Markalar da bu kanalı etkin bir şekilde kullanarak kendilerine yeni müşteri kanalları yaratma amacındalar. Burada çok başarılı kampanyalar olabildiği gibi oldukça hüsranla sonuçlanan kampanya örneklerine de rastlayabiliyoruz. Influencer konusunun daha gidecek çok yolu var gibi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı