Twitter’da Kronolojik Sıralama Kontrolü Artık Sizde!

Twitter kronolojik ve algoritmalar arasındaki akış geçişlerine artık izin verecek; artık kullanıcılarına tweetleri ulaştırma yolunda sürpriz bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Mikro blog servisleri, devreye girdiğinde bazı kullanıcıların tepkisini çeken ve alışması gerçekten zaman alan algoritma akışını bir zorunluluk olmaktan çıkarıyor. Kullanıcılar sitenin ekmesinde bulunan “en iyi tweetleri önce göster” seçeneğinin yanındaki işareti kaldırdıklarında tweetleri en yeniden en eskiye doğru kronolojik olarak sıralanmış biçimde görebilecek.

Nasıl bir değişiklik yapılıyor?

Yapılan bu değişiklik öncesinde en iyi tweetleri göster seçimi sizler tarafından kaldırılsa bile, kullanıcıların karşısına gözden kaçırdıysanız başlığı altında tweetler, takip edilen kişilerin beğendikleri tweetler ve onların girdikleri, ulaşabildikleri etkileşimler öncelikli olarak gösteriliyordu. Ancak kullanıcılardan gelen zaman akışı gibi bir düzene ve kontrol talebine kayıtsız kalamayan sitemiz,bu durumu değiştirmek için harekete geçti diyebiliriz.

Twitter’da nasıl bir değişiklik oluyor olacak? Peki Twitter kullanıcıları ne oldu da ayaklandı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı