Twitter’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Sosyal medyanın popüler ağlarından biri olan Twitter, kullanıcıları için sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam etmekte. Bilindiği üzere Twitter kullanıcılarına, tıpkı diğer sosyal medya kanallarında olduğu gibi canlı yayın açma özelliğini sunuyor. Peki, Twitter’da canlı yayın nasıl yapılır?

Twitter bilindiği üzere, rakip sosyal medya kanallarına oranla çok da fazla bir popülariteye sahip değil. Buna rağmen kendi içerisinde bulunan belirli bir kitle Twitter’a oldukça bağlı diyebiliriz. Instagram kadar sükse yaratmasa da belirli bir kitle Twitter’da yazmayı, olayları, gündemi, trendleri buradan takip etmeyi daha çok seviyor.

Twitter, ilk olarak 2016 yılında canlı yayın özelliğini kullanıcılarına sundu. Periscope ile eşzamanlı açılan bu canlı yayınlar ile kullanıcılarını bir hayli etkileşimde bulunduran Twitter, son zamanlarda canlı yayınların çok fazla izlenmesi ile birlikte bu özelliğin daha fazla kullanılmasını sağladı. Peki, Twitter’da canlı yayın nasıl açılır?

Twitter’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

– Öncelikle bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Hesabınız var ise mobil cihazınızdan Twitter’ı açın ve yeni bir tweet oluşturmak için bastığınız simgeye dokunun.
– Yeni bir tweet oluşturma ekranı açıldığında sol taraftaki fotoğraf makinası simgesine tıklayın.
– Bu simgeye tıkladığınızda kameranıza ve mikrofonunuza erişim izni vermeniz gerekmektedir.
– Gerekli izinleri verdikten sonra fotoğraf çekebilir, sola kaydırarak video kaydedebilirsiniz. Sağa kaydırdığınızda ise canlı yayın açma sayfasına gelmiş olacaksınız!
– Bu sayfada canlı yayın açmadan önce bir tweet yazabilir, konum ekleyebilir ve misafir davet et butonuna basarak canlı yayınınıza kişi davet edebilirsiniz.
– Davet etmek istediğiniz kişiye direkt mesaj yolu ile davet gönderilecektir.
– Tüm kontrollerinizi yaptıktan sonra “CANLI yayın” butonuna basarak yayını başlatmış olacaksınız. Yayını başlattıktan sonra takipçilerinizin haberdar olması için profilinizde bir link paylaşılmış olacak.
– Yayını sonlandırmak istediğinizde X işaretine basıp ardından açılan pencereden “Yayını Durdur” butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Özellikle pandemi döneminde, canlı yayın alanına büyük bir kayma oldu ve ilgi ile izlendi. İnsanlar canlı yayın yaparak takipçileriyle sohbetler ediyor, aralarındaki bağı kuvvetlendiriyor. İçerik üreticiler için büyük önem arz eden canlı yayınlar, her platformda başka hedef kitlelere hitap etmekte.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Twitter Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Twitter Zamanlanmış Gönderi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın
“Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Twitter’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı