Twitter Paylaşımları Değişiyor, Hazır Olun! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Twitter Paylaşımları Değişiyor, Hazır Olun!


Günümüzde en fazla kullandığınız sosyal medya platformlarının başında gelen Twitterkullanıcıları tarafından hem konuşmak hem de fikirlerini paylaşmak için özellikle tercih ediliyor. Twitterbize kısa cümleler kurarak düşündüklerimizi anlatmak için iyi bir sosyal medya platformu. Özellikle de ilgi alanlarınıza giren konular ilgili kişileri takip etmek, onlarla iletişim kurmak, yaptıklarını ve düşündüklerini izlemek için oldukça elverişli bir platform. Twitter şu günlerde tweetevrimini hazırlanıyor. Artık kullanıcılar fotoğrafve videoları çekip çok daha kolay bir şekilde paylaşabilecekler.

Peki bahsedilen bu güncelleme ile Twitteruygulamasında neler değişecek ve nasıl görünecek şimdi buna bir göz atalım:

Twitter özellikle kişilerin önemli gördükleri insanlarla bir araya gelebilecekleri ve konuşabilecekleri; ayrıca olaylar hakkında bilgi sahibi olup; neler olup bittiği ile ilgili sohbet etme şansı bulduğu bir platform. Sadece 280 karaktere sığdırarak düşündüklerimizi anlatma imkanı sunmuyor. Elbette fotoğrafve videolarımızı da paylaşma imkanı tanıyor. Şimdiyse Twitterkamerasının yapacağı bir güncelleme ile birlikte artık olaylarla eş anlı gönderilen fotoğrafve videoların paylaşımı şekillerinde bir değişiklik yapıyor olacak. Kullanıcılar tweetlerin de paylaşmak istedikleri videoyu fotoğrafları hızla çekip, gördüklerini hemen tweet atabilecekler. Videoların paylaşılmış şekillerinde bir değişiklik yapıyor olacak. Kullanıcılar tweetlerinde paylaşmak istedikleri video ve fotoğrafları hızla çekip, gördüklerini hemen tweetleyebilecekler.

Yapılacak güncellemeyle birlikte Twitter’da kameraya çok daha hızlı bir erişim sağlanmış olacak. Bunun için uygulamayı açarak sola kaydırmanız yeterli olacak. Böylece çok daha hızlı bir şekilde fotoğraflarınız çekerek tweetatabilme imkanına kavuşmuş olacaksınız.

Güncelleme tweetlerinizin doğru kişilerin olduğunu doğru konuşmalarda etkileşime girmesini de kolaylaştıracak. Örneğin bir etkinlikteyseniz eğer konumunuz da açıksa kamera size etkinlik hakkında bir etiket ya da konum önerisi yapacak. Bu özellik büyük etkinlikler ve Amerika’daki spor oyunları ile başlayan olacak ve daha sonra oradan genişleyerek yayılacak.

Kameradaki güncellemeyle birlikte videolarınız ve fotoğraflarınız artık daha büyük ve çok da etkileyici olabilme imkanı bulacak. Bildiğiniz üzere videolar ve fotoğraflar gibi medya araçları özellikle konuşmaların başlamasına imkan veren öğeler arasında. Dolayısıyle yapılacak bu güncellemede sohbet tasarımını çok daha kusursuz bir hale getiriyor olacak.

Bu değişiklikteki amaç ne? Peki bundan sonra Twitter’da neler olacak, bizi neler bekliyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı