Twitter Ne Kadar Para Kazanıyor?

Twitter ne kadar kazanıyor? En çok neler para kazandırıyor? Haberimizde...

Günlük nabzın en iyi tutulduğu ve gündemi en rahat takip edebileceğiniz sosyal medya platformu Twitter denilebilir. Popüler platformun çok sayıda takipçisi bulunuyor. Her ne kadar Instagram kadar olmasa da halen büyümeye devam ediyor. Haliyle gelirleri de arıyor. Peki sizce Twitter ne kadar kazanıyor? En çok neler ona para kazandırıyor? İşte detaylar…

Twitter kar mı yoksa zarar mı ediyor?

Geçtiğimiz yıl en fazla büyüyen sosyal medya platformu kuşkusuz ki Instagram oldu. Zaten bunu günlük hayatlarımızdaki kullanımlarımız da düşünüldüğünde pek çok tahmin de edebiliriz. Ancak kullanıcı sayısı ile Facebook ve Instagram’ın hep birkaç adım arkasında olan Twitter platformu da kan kaybetmiyor. Yani Snapchat’in başına gelen talihsiz durum, şu an için Twitter’ın başına gelmemiş görünüyor.

Geçtiğimiz yılın rakamlarına bakıldığında Twitter özellikle son  3 ay içerisinde bünyesine 5 milyon yeni kullanıcı eklemiş görünüyor. Bu da yaklaşık 37 milyon dolar kar elde ettiğini gösteriyor.

Twitter’ın en önemli özelliklerin de biri de gündemin hızla bu platforma akıyor olması. Bu da haliyle kullanıcıların sık sık gün içinde bu platformu ziyaret etmelerini sağlıyor. Yani platform, gün içerisinde sürekli olarak kullanan birçok aktif kullanıcıya sahip. Twitter, günlük kullanım rakamlarını; kullanıcı kişi sayısına göre hesaplamıyor. Reklam alanın satış yapabilecekleri sayıya göre hesaplama yapıyor. Yani Twitter için günlük aktif kullanacı sayısı arttıkça, daha fazla para kazanılabilir anlamı taşıyor.

Twitter en çok nelerden para kazanıyor?

Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde bu kullanıcılar yaklaşık 134 milyon civarındayken; ikinci çeyrekte bu rakam 139 milyona yükseldi. Ayrıca bu kullanıcıların 29 milyonunu ABD’ deki kullanıcılar oluşturuyor, bunu da hemen belirtelim. Bu rakam 2018 yılınn başı ile kıyaslandığında son 15 ayda 120 milyondan 139 milyona yükselmiş yani 19 milyon birden artmış oldu.

Twitter bir karar ile artık aylık aktif kullancıları hakkında rapor vermeyi bıraktı. Twitter’ın içerisinde olan sahte hesapları temizlemesi gerektiği için bu kararı aldığını söyleyebiliriz.  Finansal alanda Twitter kendi gelirlerini de açıklamıştı. Buna göre; son çeyrekte 94 milyon dolarlık bir düşüş yaşadığını ve 76 milyon dolarlık faaliyet geliri elde ettiği raporlarlamıştı.

Peki Twitter geçen sene ne kadar gelir elde etti? En fazla hangi ülkeler ona para kazandırdı? Reklamdan ne kadar kazandı? Twitter’daki şüpheli davranış ve spam bildirimlerinde neler oldu? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı