Twitter'dan Karanlık Mod Açıklaması! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Twitter’dan Karanlık Mod Açıklaması!


Geçtiğimiz aylarda Twitter, OLED ekranı olan cihazlar için şarj süresini arttıracak, arka planın tamamen siyah olmasını sağlayacak Lights Out yani karanlık mod özelliğini duyurmuştu. Ancak Lights Out modu iOS işletim sistemine sahip cihazlara gelmiş olsa bile Android işlemcilerde daha geçerli değil. Gecikmenin sebebini ise yetkililer ‘deneyim arttırma’ olarak nitelendiriyor. İşte detaylar…

Twitter karanlık mod nedir? Ne işe yarar?

Cep telefonlarımızda yüklü olan uygulamaların çoğunun arka planı beyazdır, kimi uygulamalarda arka planı karatma özelliğine yer veriliyor. Beyaz arka plan özellikle geceleri kullanıcılar için sıkıntılara sebep olabilir. Ekran parlaklığı ne kadar kısılırsa kısılsın geceleri o uygulamalar açıldığı zaman far görmüş tavşana dönebiliyoruz.

Kullanıcılarının rahatsızlıklarına kulak veren geliştiriciler ‘Karanlık Mod’ yani Işıklar Kapalı Modu özelliği ile çözüm buldular. Karanlık Mod özelliğini kullanan uygulamalardan biri olan Twitter’ın arka planı adı gibi pekte karanlık olmadı. Twitter’da Karanlık Mod özelliğini seçtiğiniz zaman arka plan koyu lacivert oluyordu. Tamamen siyah olmasına ise imkansız dendi. Ancak mart ayında yapılan bir açıklamayla bunu mümkün kıldılar ve arka planın tamamen siyah olmasını sağladılar.

Mart ayında Twitter, ‘Işıklar Kapalı’ modunu kullanıcılarına duyurdu. Bu özellikle arka plandaki koyu lacivertlik yerini simsiyah bir renge bıraktı. Böylece beyaz yazılar ön plana çıktı. Elbette ki bu özellik hoş bir görünüm kattı. Ancak bunun yanı sıra kullanıcılara daha yararlı gelen bir şey daha var. OLED ekrana sahip telefonların şarj ömrünü uzatmayı da başardı.

Peki karanlık mod yani ışıklar kapalı modu özelliği şu an herkes tarafından kullanılabilir mi? Bu özellik ile ilgili Android kullanıcılarını ilgilendiren önemli gelişme ne? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı