Twitter'da Gelen Yanıtları Gizleyebilirsiniz! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Twitter’da Gelen Yanıtları Gizleyebilirsiniz!


Twittermevcut özellikleri üzerinde güncellemeler yapmaya devam ediyor. Bunlardan biri de Şubat ayında duyurmuş olduğu “yanıtları gizle özelliği” olmuştu. Bu özelliği ise Temmuz ayı itibariyle test etmeye başlamıştı. Çok yakında ise tüm kullanıcılar tarafından kullanılıyor olacağı biliniyor. Peki Twitter’da kullanıcılar yanıtları neden gizleyecekler ve nasıl gizleyecekler? İşte detaylar…

Twitter “yanıtları gizle özelliği” nedir, nasıl kullanılacak?

Twitter bu yılın Şubat ayında “yanıtları gizle özelliği“ni duyurmuştu ve sözkonusu tarih itibariyle testler başlamıştı. Bu özellik, kullanıcıların paylaşmış oldukları tweetlere gelen yanıtların gizlenmesine yarıyordu. Şu sıralar Kanada’da test edilen “yanıtları gizle özelliği“; Kanada’dan sonra da Japonya ve ABD’de test ediliyor olacak. Elbette ardından da tüm dünyada kullanılmaya başlanacak.

Bu özellik, adından da anlaşılacağı üzere, kullanıcıların tweetlerine gelen yanıtları gizlemelerine yarıyor. Yanıtları gizle özelliğinin asıl amacı ise kullanıcıların birbirlerine karşı yöneltmiş olduğu nefret söylemleri. Yani özellik aslında bu nefret dolu söylemlerini azaltmayı amaçlıyor.

Yanıtları gizle özelliği kişilere hesaplarını daha fazla yönetme imkanı da tanıyor. Kullanıcılara attıkları tweete gelen yorumları kontrol etme hakkı tanımış oluyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar gelen yorumlardan istedikleri tweeti silebilecek, gizleyebilecek veya kaldırabilecek. Buna tweeti atan kişi karar veriyor olacak. Bu gizleme seçeneği aslında bir nevi susturma hareketi sayılabilir.

Peki yanıtları gizle özelliğini nasıl kullanabilirsiniz? Bu özelliği ne zaman kullanmaya başlayacağız? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı