Twitter Bildirimlerinizi Sessize Alabilirsiniz! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Twitter Bildirimlerinizi Sessize Alabilirsiniz!


Sosyal medya gün içerisinde sıklıkla bizi meşgul eden ancak kendimizi de bakmaktan alıkoyamadığımız günümüzün vazgeçilmezlerinden biri. Hal böyle olunca gün boyunca pek çok bildirime de maruz kalıyoruz. Bunlardan bazılarını keyifle takip ederken bazılarından da rahatsız oluyoruz. Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp ‘ta bu gibi rahatsız olduğumuz mesaj bildirimlerini belirlenen sürelerden seçerek sessize alabiliyoruz. Şimdi ise artık Twitter ’da aynı özelliği uygulamasına getirdi. İşte detaylar…

Twitter ‘ın bildirimleri sessize alma özelliği ne işe yarayacak?

Popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter, rahatsız olduğunuz bildirimleri sessize alabilmenizi sağlıyor olacak. Böylece belirli süreler boyunca uygulama içi bildirimleri sessize alabileceksiniz. İstemediğiniz bildirimleri sessize alma özelliğini kullanmamızı sağlayacak bu buton bildirimler sekmesinin sağ üst tarafında yerleştirilen zil şeklinde ki butondan yapılıyor olacak. Kullanıcılar için süre alternatifleri de yer alacak. Sessize alma butonunda 1 saatten 12 saate kadar sessize almanızı sağlayacak olan üç farklı seçenek bulunuyor olacak.

Twitter ‘ın da artık hayata geçireceği bu özellik sayesinde Whatsapp ‘ta olduğu gibi burada da istemediğiniz bildirimler sizi rahatsız etmeyecek. Ancak şunu da hemen belirtelim ki bildirimlerinizi sessize alsanız da birikmeye devam ediyor olacak. Bunları görmek isteyenler sağ üst sekmede bildirim kısmında bulabilecekler. Bu özellikle ile Twitter ‘da aslında sadece uygulamayı sessize almış oluyorsunuz, engellemiş olmuyorsunuz. Böylece işiniz bittiğinde ya da bildirimlerinizi görmek istediğinizde bildirim sekmesinden tüm bildirimlerinize bakabilir ve cevap da verebilirsiniz.

Twitter ‘daki bu yeni özellik ile bildirimlerinizi en fazla 12 saat susturabiliyorsunuz. Özellik, şu an henüz yayına alınmadı. Testleri sürüyor ve çok yakında yayına alınmış olacak.

Peki sosyal medya devleri bu gibi özellikleri neden devreye almaya başladı? Sosyal medya kullanıcılarını bekleyen hangi tehlikeye karşı önlem almaya çalışıyorlar? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı