Twitch'e Yasak Geldi! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Twitch’e Yasak Geldi!


Günümüzün neredeyse en popüler yayın platformu olma özelliğini taşıyan Twitch ilginç bir şekilde Çin‘de engellendi. Peki ama neden? Şirket tarafından da bu engellenme doğrulandı.

Oyun odaklı olan canlı akış platformu TwitchÇin‘de engellenmesi neleri beraberinde getirmiş? Olabilir birlikte bakalım. Abacus tarafından hazırlanan bir raporda, Twitch‘in iOS uygulamasının App Store’dan bir anda ortadan yok edildiği ve web sitesinin ülke genelinde erişilemeyeceği belirtilmiş. Amazon’un sahip olduğu hizmet olan Twitch; ülkede hızla popülerlik kazanma yolundaydı. Geçen ay App Store’da 3. sıraya ulaşmıştı. Peki bu başarıyı neye borçluydu? Bu büyük sıçramanın nedeni Asya oyunlarına E-Spor oyunlarının dahil edilmesinden kaynaklandı.

Bundan dolayı bir önceki hafta indirilme oranlarına göre 27 kat daha fazla artış gözlemlendi. Çin’in yabancı internet servislerini ihmal etme konusunda uzun bir geçmişe sahip olduğunu vurgulayabiliriz. Reddit, facebook ve Twıtter’ın zaman zaman engellendiğine şahit olduk. Google bile, ülkeye sansürlenmiş bir arama motoruyla yeniden girmeyi düşünüyor diyebiliyoruz. Dilerseniz Google’ın Çin’e geri dönüşü konusunda yaptığımız bu haberi de buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Peki gelelim asıl soruya: Platform neden engellendi? 

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı