2023 Yılında Tumblr Hesabı Nasıl Açılır?

Tumblr nedir? Tumblr hesabı nasıl açılır? İpuçları, haberimizde…

Tumblr Hesabı Nasıl Açılır bilmiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. ABD asıllı Tumblr, 2007 yılında David Karp tarafından kurulan bir sosyal medya uygulaması. Popüler uygulama, aslında Z kitlesi dediğimiz 18-24 yaş aralığındaki gençlere daha çok hitap eden bir sosyal medya platformu. Blog yazıları yazmaya ve paylaşmaya yarayan Tumblr nedir? Tumblr hesap açma nasıl yapılır? Haberimizde…

Tumblr nedir? Tumbler hesabı nasıl açılır?

Tumblr aslında içinde blog yazıları, öyküleri, GIF’leri, bağlantıları ve daha fazlasını barındıran bir blog uygulaması. Bilmeyenler için hemen paylaşalım.

Blog, internet tabanlı olarak bilgi paylaşmayı ve öğrenmeyi sağlayan bir ağ sistemi olarak düşünülebilir. Tumblr’ı kullanmak için ilk önce bir hesap açmanız gerekiyor. Tumblr hesap açma işlemi ise oldukça basit. Adım adım aktaralım:

  • Öncelikle “https://www.tumblr.com/” linkine girin.
  • Hesap açmak için, girdiğiniz sayfadaki başla kısmına tıklayın.
  • Buradan e-posta, şifre ve kullanıcı adınızı girerek Tumblr’a ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
  • Hemen ardından hesabın size ait olduğunu doğrulamak için bir mail geliyor olacak. Gelen maildeki linke tıklayarak hesabınızı doğrulamış olacaksınız.

Sırasıyla anlattığımız adımları izleyerek tumblr uygulaması üyeliğinizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Üye olduktan sonra tumblr giriş yaparak, bilgilerinizi değiştirebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Tumblr hangi özelliklere sahip?

Tumblr’ın sadece blog yazmak veya yazılanları görmek için değil çoğu uygulamada olduğu gibi beğenme, yorum yapma ve dm yani direkt mesaj gönderme gibi özellikleri de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılarının birbirleriyle etkileşim halinde olmasını sağlıyor.

Kullanıcılara ücretsiz bir şekilde hazır temalar veriliyor. İsteğinize ve beğendiğinize göre hazır temaları kullanabilirsiniz. Yazdığım arka plan benim olsun daha profesyonel gözüksün diyorsanız, özel tema özelliğinden istediğiniz temayı satın alabilirsiniz. Böylece bloglarınızı doyasıya yazabilir ve kişiselleştirebilirsiniz.

Tumblr’da metin, ses, video, bağlantı, alıntı, sohbet ve fotoğraf olmak kaydıyla 7 farklı içerik şekli bulunuyor. Diğer mecralara göre GIF kullanımını daha fazla gördüğümüz Popüler sosyal medya platformunun, 2018’de aldığı karara göre +18 olan içerikleri ve görüntüleri yayınlamıyor. Fakat bu politik protestolar gibi bazı durumlar dahil değil.

Tumblr’ı masaüstü ve mobil olarak kullanabilirsiniz. Facebook ve Twitter’daki içerikleri senkronize bir biçimde Tumblr hesabınızda yayınlayabilirsiniz. Ücretsiz olan bu platformda kişisel blog oluşturabilir ve tanınmışlığınızı arttırabilirsiniz.

Tumblr uygulaması kullanıyor musunuz? Sizce bu mecrayı diğer mecralardan ayıran en önemli özellik nedir? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Nasıl Youtuber Olunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facebook Hesabınızdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En İlginç Stalk Taktikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı