Tumblr Artık Tarihin Tozlu Raflarına Mı Karışıyor?

Evet yavaş yavaş yok olma yolunda ilerleyen bir sosyal mecra platformu olan Tumblr’ı hatırlayalım. İlk açıldığında Twitter‘a olan benzerliğiyle eleştirilmiş fakat daha sonra kendine ait bir yer edinmişti. Sizce  geçmiş yıllarda özellikle 20’li yaş gruplarının severek kullandığı bir mecra olan Tumblr ne oldu da eskisi kadar kullanılmamaya başlandı?

Sosyal medya siteleri her geçen gün artan kullanıcı kitlesiyle, herkesin kullandığı platformlar haline dönüştü. Bunlardan biri de özellikle genç kitlenin sevip ilgi gösterdiği Tumblr’dır. Milyonlarca insan yaptığı, bulduğu, sevdiği, düşündüğü veya oluşturduğu şeyleri paylaşıyor sloganıyla yola çıkan Tumblr internet dünyasında kendine sağlam bir yer edinmişti. Tıpkı Twitter gibi bir mikroblog sistemi oluşturan Tumblr, Twitter’ın bir çeşit taklidi olduğu düşünülmüştür.

Tumblr ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor ve ne oldu da Tumblr önemini yitirdi? Yoksa bu taklit sorunu yüzünden mi…?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı