Tinder Panik Butonu Ne İşe Yarıyor?

Tinder arkadaşlık uygulamasındaki panik butonu özelliği ile güvenlik konusundaki endişeleri aşmayı hedefliyor. Peki panik butonu özelliği nedir? Ne işe yarıyor? Haberimizde...

Arkadaşlık uygulamalarının kullanımı gitgide artıyor. Bu tip platformları kullananlar için en önemli koşul ise güvenlik… Tinder uygulaması da dünyada çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında yer alıyor. Güvenlik tarafında önemli bir adım atan uygulama panik butonu özelliği ile güvenlik konusundaki endişeleri aşmayı hedefliyor. Peki panik butonu özelliği nedir? Ne işe yarıyor? Haberimizde…

Tinder panik butonu özelliği nedir?

Tinder popüler bir arkadaşlık uygulaması. Yaklaşık 50 milyon kullanıcıya sahip olan uygulama, tinder gibi uygulamalar arasında gittikçe popülerliğini arttırdı. Hatta kendine rakip olacak uygulamalardan daha fazla adını duyurmayı başardı.

Yaşadığımız dünyada çağın gerisinde kalmamak adeta bir kural haline geldi. Her yeni gün yeni bir uygulama veya platform deneyimler olduk. Bu noktada en önemli kural ise güvenlik. Eğer güvenli bir platform olmazsanız yok olabilirsiniz. Söz konusu arkadaşlık uygulamaları olduğunda işler daha da ciddileşiyor. Güvenlik olmazsa olmaz bir hal alıyor.

Tinder güvenlik duvarlarına Ocak ayının sonunda bir yenisini daha ekledi. Kullanıcıları için panik butonu özelliğini yayınladı. Bu ilginç özellik bazı kesimler tarafından “Tinder’a olan güven sarsılıyor mu? Tinder sandığımız kadar masum bir uygulama değil mi?” gibi gündem maddelerinin oluşmasına sebep oldu.

Panik butonu özelliği ilk olarak Ocak ayının sonunda ABD’de devreye girdi. Bu buton sayesinde kullanıcılar, rahatsız edici mesajları tespit edilebilecek ve bildirilebilecek. Hatta profiliniz eğer herhangi biri tarafından rahatsız edici olarak görülürse; Tinder’a bildirilebilecek. Bu yeni özelliğin uygulamaya duyulan güveni arttırması hedefleniyor.

Tinder’a yeni eklenecek güvenlik özellikleri arasında acil yardım butonu, konum izleme, fotoğraf doğrulama gibi önemli detaylar var. Yeni güncellemeyle Tinder kullanıcıları, güvenlik anlamında biraz daha rahat edebilecekler. Hatta kullanıcılar, herhangi sıkıntılı bir durum ile karşılaştıklarında, konumlarını güvenlik güçleri ile paylaşabilecekler.

Panik butonu nasıl kullanılacak?

Kullanıcılar kendi iradesiyle, görüşeceği kişiye ait olan kişisel bilgileri ve buluşacağı tarihi de kaydedebilecek. Panik butonuna basıldığı an ise kişinin pek de güvenli bir yerde olmadığı anlaşılacak. Yeni kişiler ile tanışılan bu tip uygulamalar için panik butonu oldukça önemli bir özellik. Bu sayede arkadaşlık uygulamalarını kullanan kötü niyetli kişilerden kullanıcıların kendilerini koruması da sağlanabiliyor.

Uygulamaya bu konuyla bağıntılı gelen diğer özellik ise yapay zeka ile fotoğrafların kontrol edilip, sahte hesapların kapanması özelliği. Böylece farklı resimler ile kendilerine ait olmayan sahte hesaplar açan ve yarattıkları sahte kimlikler ile kullanıcıları kandıran kişilerin de önüne geçilmiş olacak. Platform daha güvenilir ve gerçek kişilerden oluşan bir topluluk haline gelebilecek.

Panik düğmesi sayesinde kullanıcılar kendini güvende hissedebilecek. Uygulama içerisinde yer alan niyeti farklı olan insanların önüne geçilebilecek. Kötü davranış biçimleri yok sayılabilecek kadar aza indirgenebilecek. Aslında bu sayede Tinder kullanıcıların duyduğu güvenlik endişeleri sebebiyle, uygulamanın düşüşe geçmesinin de önüne geçmiş olacak. Çünkü bir dönem, Tinder’a duyulan endişe, cinsel saldırı ve diğer suçlar sebebiyle artmıştı. Bu konuyla ilgili önceden de adım atılmış ancak gelişimi tamamlanamadığı için bir sonuca varılamamıştı. Panik butonu özelliğinin bu endişenin de önüne geçmesi planlanıyor.  

Peki siz arkadaşlık uygulamaları kullanıyor musunuz? Güvenli olduğunu düşünüyor musunuz? Panik butonu konusundaki görüşleriniz neler? Deneyim ve düşüncelerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Facebook’un Arkadaşlık Uygulaması: Facebook Dating!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tumblr Hesabı Nasıl Açılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sahte Sosyal Medya Hesabı Nasıl Anlaşılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İlkay Miran

İlkay Miran

Grafik tasarım son sınıf öğrenciyim. Sanatsal alana daha yatkın ve yakın olsam da yeniliklere açık biri olduğumdan SEO alanında da kendimi geliştirmek istedim. Bunun sebeplerinden biri hızlı tüketimin sebep olduğu gelişmeler ve bunu kovalayan yeniliklere yakın olmazsak çağın bir adım gerisinde kalmış hissediyoruz. Sizlerde bu yenilikleri merak ediyor ve kısa bir zaman ayırarak gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız sizleri Moblobi.com'daki köşemi takibe bekliyorum: https://moblobi.com/author/ilkay-miran/https://moblobi.com/author/ilkay-miran/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı